Місто

​Мер Житомира прокоментував заборону роботи приватних клінік та розповів, за яких умов дозволять працювати магазинам на ринках

26 March 2020, 17:19

Приватні клініки Житомира продовжать працювати, попри карантин. Також в мерії готові надати дозволи на роботу магазинів на ринках, однак за певних умов.

Про це 26 березня в ефірі програми «Тема дня» на Житомир.info розповів мер міста Сергій Сухомлин.

«У Житомирі не підтримали рішення обласного штабу і не ввели обмеження щодо роботи приватних медичних клінік. Їх ніхто не закривав, вони продовжують роботу. Ми вважаємо, що в даній ситуації допомога приватної медицини дуже важлива для міста, вона розвантажує комунальні поліклініки. Нині стоїть завдання розвантажити від планових пацієнтів лікарні міста, вони мають бути готовими прийняти хворих на коронавірус. Тому нам потрібна допомога приватних клінік і ми не приймали рішення щодо обмеження їхньої роботи. Вони працюють і жодного дня не припиняли свою діяльність», - зауважив мер Житомира Сергій Сухомлин.

Він також розповів, що 26 березня виконком прийняв рішення дозволити роботу магазинів біля ринків. Проте наразі такий дозвіл стосується лише торгових точок на ринку «Хмільники», де керівництво і підприємці погодились розділити відповідальність.

«У нас було три зустрічі з представниками ринків Житомира. Сьогодні на виконкомі ми дозволили роботу частині магазинів, які знаходяться навколо ринків. Одному ринку –на проспекті Миру. Ми запропонували усім, але у нас дуже жорсткі вимоги. По-перше, ринок бере на себе точно таку ж відповідальність, як і місто, тому що виконком, дозволяючи такі дії, бере на себе відповідальність. Ринок бере на себе відповідальність, і свій підпис має поставити і підприємець. Тобто торгове місце повинно відповідати усім нормам: наявності дезінфекторів, засобів захисту, відповідній кількості відвідувачів на кв.м. і т.д.І ось перший ринок, який надав таку гарантію і розробив план заходів, отримав дозвіл на роботу, здається, 29 торгових місць. Є індивідуальні звернення від підприємців Житнього ринку, ми готові їх розглянути, але нам необхідна позиція керівництва ринку, юридичної особи. Бо потім вони відійдуть у бік і скажуть, що ми ні за що не відповідаємо. Тому потрібно, щоб була готовність керівництва Житнього ринку розділити цю відповідальність, і тоді ми швидко розглянемо і дозволимо їхню роботу», - розповів Сергій Сухомлин.

Програму «Тема дня»: як вижити бізнесу в умовах карантину, дивіться тут.

Нагадаємо, у Житомирській області заборонили роботу приватних медичних клінік, хоча Кабмін дозволив медичну практику на час карантину.

Рішенням виконкому від 26 березня у Житомирі збільшили кількість пасажирів у транспорті та дозволили торгувати магазинам біля ринків.

Як повідомляв Житомир.info, 25 березня 2020 Кабмін оголосив надзвичайну ситуацію на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня включно.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин коронавірус магазин ринок приватна клініка медклініка  
Матеріали по темі