У Житомирській області рейдові групи поліції перевіряють, чи знаходяться вдома громадяни, які підписали згоду на добровільну самоізоляцію.
Про це 27 березня в коментарі Житомир.info розповіла начальниця відділу комунікацій головного управління Нацполіції в Житомирській області Алла Ващенко.
«На даний час контроль за дотриманням режиму самоізоляції відбувається у вигляді перевірки рейдовими групами у районах області та обласному центрі. Поліцейські спільно з медиками їздять за вказаними громадянами адресами місць проживання. Використовуючи необхідні заходи індивідуального захисту та дотримуючись дистанції поліцейські пересвідчуються, що громадяни знаходяться вдома – просять відкрити двері, щоб в цьому переконатися. Якщо особи немає вдома, то такі випадки фіксуються і при наявності письмової згоди громадянина на самоізоляцію оформляються адміністративні матеріали за статтею 44-3 КУпАП (Порушення правил щодо карантину людей)», - сказала речниця ГУНП Алла Ващенко.
Зазначимо, що Кодекс України про адміністративні правопорушення був доповнений статтею 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей» 17 березня 2020 року. Покарання за цією статтею передбачає накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 тис. грн до 34 тис. грн) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 34 тис. грн до 170 тис. грн).
Зазначимо, що житомиряни, які поверталися з-за кордону після припинення автобусного та авіаційного сполучення, давали розписки про самоізоляцію.
Яких правил треба дотримуватися під час самоізоляції дивіться тут
В ГУНП також прокоментували розслідування кримінального провадження щодо 49-річного житомирянина, який з підтвердженим діагнозом коронавірусна інфекція COVID-19 перебуває в житомирській лікарні №1. Провадження було відкрите за ст. 325 КК України (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням).
«Зараз направлені запити до авіакомпаній для отримання офіційної відповіді щодо підтвердження чи заперечення перетину кордону одночасно групою осіб. І далі встановлюються місця проживання цих людей, бо частина з них, наскільки зараз відомо, не проживають на Житомирщині», - повідомили Алла Ващенко.
Нагадаємо, перший лабораторно підтверджений випадок зараження коронавірусом у Житомирі зафіксували 19 березня: 49-річний чоловік нещодавно повернувся з відпочинку в Австрії. Хворий на коронавірус житомирянин розповів, як повертався в Україну з Австрії, з ким контактував і в яких нині умовах перебуває в інфекційному відділенні міської лікарні. Ввечері 19 березня на брифінгу голова ОДА Віталій Бунечко розповідав, що, за словами чоловіка, він повертався в Україну разом з товаришем та його сином, але повідомити їхні дані інфікований коронавірусом відмовлявся. Згодом мер Сергій Сухомлин заявив, що житомирянин працює в турфірмі, возив закордон групу туристів, але цю інформацію приховав. 21 березня поліція повідомила про відкрите кримінальне провадження за ст. 325 (Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням) КК України: перевіряють інформацію про укриття відомостей хворим на COVID-19 щодо причетності до перевезення організованої групи туристів до Австрії та назад в Україну. Але житомирянин продовжує стверджувати, що їздив за кордон лише з товаришем та його сином.
Як повідомляв Житомир.info, в Україні станом на 10:00 27 березня 2020 року підтверджено 218 випадків COVID-19, в тому числі 5 летальних та 5 людей одужали. Два нові випадки з Житомирської області у цю статистику не потрапили.