В Україні 240 закладів були визначені для госпіталізації пацієнтів з COVID-19. Це - лікарні першої хвилі, які першими прийматимуть пацієнтів з коронавірусом. Список цих лікарень буде збільшуватись у разі необхідності.
Про це ввечері 29 березня повідомило Міністерство охорони здоров’я.
Побачити інформацію про лікарні та рівень їхньої оснащеності можна на новому дешборді НСЗУ.
«Відповідні заклади охорони здоров’я відібрані і схвалені очільниками областей, регіональними департаментами охорони здоров’я, рекомендовані НСЗУ спільно з МОЗ. Вимоги щодо формування мережі цих закладів затверджено розпорядженням Віктора Ляшко, Головного державного санітарного лікаря України №7 від 27.03.2020 року. Вибір цих лікарень є спільною позицією голів обласних державних адміністрацій, МОЗ та НСЗУ. Пріоритетним критерієм вибору визначено безпеку пацієнтів. Щоб госпіталізовані з COVID-19 пацієнти отримували всі необхідні медичні послуги без необхідності переведення до іншої лікарні при погіршенні стану. А ті пацієнти, які потрапили до лікарні з приводу інших захворювань, не перетинались з інфікованими коронавірусом пацієнтами та безпечно проходили лікування. Відповідно до даних, які отримала НСЗУ від вищезгаданих закладів, всі вони мають необхідне обладнання, щоб надавати допомогу хворим на коронавірус. А саме: в 240 закладах передбачено 4,1 тисяча місць для ізоляції хворих, 67 тис. ліжок-місць. Кількість апаратів ШВЛ складає понад 1800 одиниць. В лікарнях працює 5855 лікарів - інфекціоністів, анестезіологів, терапевтів та педіатрів», - інформує МОЗ.
У Житомирській області визначено 12 лікарень для госпіталізації пацієнтів з COVID-19.
Крім того, ввечері 29 березня управління ДСНС у Житомирській області повідомляє, що на території цих лікарень встановлені намети для тимчасових пунктів прийому та сортування хворих.
«29 березня рятувальники області спільно з правоохоронцями встановили намети для облаштування тимчасових пунктів прийому та сортування хворих на території 12-ти закладів охорони здоров’я першої хвилі, що розташовані в районах області та м. Житомир. Така робота наразі проводиться в усіх областях України. Перелік закладів, на території яких розгортаються намети, визначений керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації державного рівня, пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби. Наповненням наметів усіма необхідними меблями та обладнанням для перебування там хворих громадян вже займаються керівники медичних закладів. Також правоохоронці здійснюватимуть біля наметів охорону правопорядку», - зазначають в управлінні ДСНС.
Як повідомляв Житомир.info, в Україні станом на 10:00 29 березня 2020 року підтверджено 418 випадків COVID-19, в тому числі 9 летальних, 5 людей одужали. В Житомирській області в області зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків COVID-19: 2 випадки в м.Радомишль (1 летальний 13.03.2020, 1 – зареєстрований 27.03.2020); 1 випадок у м.Житомирі (зареєстрований 19.03.2020); по 1 випадку в Бердичівському та Малинському районах (2 випадки зареєстровані 26.03.2020).