Уряд вніс зміни до постанови про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19.
На засіданні 29 березня 2020 року були затвердженні додаткові пункти, які стосуються самоізоляції.
Нижче – зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211
Доповнити постанову пунктами 3-1 і 3-2 такого змісту:
«3-1. Установити, що особи, які мали контакт з хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2,або хворіють на зазначену хворобу та не потребують госпіталізації, є особами, що потребують самоізоляції.
Лікуючий лікар хворого на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, самостійно визначає строк самоізоляції хворого та осіб, які потребують самоізоляції внаслідок контакту з хворим, на підставі галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я.
Особи, які потребують самоізоляції, зобов’язані утримуватися від контакту з іншими особами, крім тих, з якими спільно проживають, відвідування громадських місць. Дозволяється відвідування у невідкладних випадках місць торгівлі продуктами харчування, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення та закладів охорони здоров’я за умови використання засобів індивідуального захисту та дотримання відстані не менш як 1,5 метра.
3-2. Особи, що відвідували країни/регіони із місцевою передачею вірусу в громаді (крім водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з особою, хворою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2), вважаються такими, що мали контакт з хворим на зазначену хворобу, і підлягають обов’язковій обсервації (ізоляції) протягом 14 днів після перетину державного кордону у спеціалізованих закладах, які визначаються Київською міською, обласними державними адміністраціями.».
2. Доповнити постанову пунктами 7 і 8 такого змісту:
«7. Обласним, Київській міській державним адміністраціям забезпечити облаштування спеціалізованих закладів для організації обсервації (ізоляції), транспортування до них осіб, що потребують обсервації (ізоляції), медичне спостереження за ними.
8. Міністерству цифрової трансформації до 5 квітня 2020 р. розробити та впровадити електронний сервіс для проведення моніторингу додержання самоізоляції та/або обсервації особами, зазначеними у пунктах 31 і 32 цієї постанови.
Порядок інформаційної взаємодії Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ, інформаційних систем Міністерства охорони здоров’я та Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я, які мають необхідні для проведення зазначеного моніторингу дані, встановлюється Міністерством цифрової трансформації та держателем відповідної інформаційної системи.».
Нагадаємо, в Житомирській області рейдові групи поліції перевіряють, чи знаходяться вдома громадяни, які підписали згоду на добровільну самоізоляцію.
Як повідомляв Житомир.info, в Україні станом на 10:00 30 березня 2020 року підтверджено 480 випадків COVID-19, в тому числі 11 летальних, 6 людей одужали. В Житомирській області в області зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків COVID-19: 2 випадки в м.Радомишль (1 летальний 13.03.2020, 1 – зареєстрований 27.03.2020); 1 випадок у м.Житомирі (зареєстрований 19.03.2020); по 1 випадку в Бердичівському та Малинському районах (2 випадки зареєстровані 26.03.2020).