Місто

​У Житомирі через суд вимагають звільнити ділянку в промзоні, де збираються будувати сміттєпереробний завод

7 April 2020, 16:16

У Житомирі прокуратура вимагає звільнити самовільно зайняту земельну ділянку площею один гектар вартістю 36 млн грн.

Про це 7 квітня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Житомирською місцевою прокуратурою заявлено до суду позов про зобов’язання товариства звільнити самовільно зайняту у межах міста земельну ділянку площею один гектар та про стягнення з незаконного користувача 42 тис. грн завданої шкоди», - йдеться у повідомленні.

Установлено, що товариство (зареєстроване у Броварах) без будь-яких рішень та дозволів органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування щодо передачі у власність або надання у користування (оренду) самовільно зайняло земельну ділянку комунальної власності орієнтовною площею 1 га вартістю понад 36 млн грн.

На самовільно зайнятій землі у промисловій зоні міста товариство, яке займається будівництвом, розташувало залізобетонні конструкції, будівельні матеріали, житлові вагончики тощо.

За проведеними розрахунками, такими діями товариство завдало власнику земель, Житомирській міській об’єднаній територіальній громаді, шкоди на суму понад 42 тис. грн.
«Наразі Господарським судом Житомирської області у справі відкрито провадження», - повідомили в прокуратурі.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень є ухвала Господарського суду Житомирської області від 1 квітня 2020 про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

«Прокурором пред`явлено позов, в якому просить: зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю «Мостобудівельний загін №112» звільнити земельну ділянку комунальної форми власності загальною площею 0,9840 га, яка знаходиться за адресою: м. Житомир, проїзд Складський, 20; стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Мостобудівельний загін №112» на користь Житомирської міської ради заподіяну ним шкоду внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки в сумі 42136,80 грн», - йдеться в матеріалах суду.

Нагадаємо, 16 жовтня 2019 Житомирська міська рада прийняла рішення про звільнення земельної ділянки по провулку Складському, 20 від конструкцій, тимчасових споруд та іншого майна ТОВ «Мостобудівельний загін №112». Провести дані роботи доручили КП «Інспекція з благоустрою м. Житомир».

Як повідомляв Житомир.info, 26 липня 2018 року на сесії міської ради ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою по відведенню 5 га землі на провулку Складському, 20. 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.

13 червня 2019 земельна комісія розглядала заяву ТОВ «МС Соціальний проект» щодо поділу земельної ділянки, виділеної для будівництва сміттєпереробного заводу, та надання дозволу на проведення археологічної експертизи. І 20 червня депутати Житомирської міської ради надали дозвіл на проведення археологічної експертизи, щоб не затримувати початок будівництва сміттєпереробного заводу.

В ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info від 21 серпня 2019 мер Житомира Сергій Сухомлин пояснив, як працюватиме сміттєпереробний завод, який мають побудувати у Житомирі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: сміттєпереробний завод сміття Складський суд прокуратура  
Матеріали по темі