Поховання людей, які померли від коронавірусу COVID-19 здійснюється за розробленим алгоритмом: в герметичному мішку з дезінфекцією і при обмеженій кількості людей.
Про це 8 квітня під час брифінгу в Житомирській ОДА розповів начальник управління охорони здоров’я Микола Суслик.
«На сьогоднішнійдень ми надіємось, що пацієнти наші максимально повинні одужати і комунальним службам міст і районів не прийдеться масово так готувати кладовище для того, щоб пацієнти були похоронені. На сьогоднішній день чітко прописаний алгоритм поховання. Пацієнт, який помирає, він потрапляє в патоанатомічне бюро, при потребі з судово-медичною експертизою і проводиться розтин. Потім тіло обробляється дезінфекторами, тіло поміщається у герметичний мішок, мішок теж обробляється і поміщається у труну, труна герметично закрита. Труна теж обробляється і видається комунальним службам для поховання. Далі проводиться процедура в обмеженій кількості людей, на відкритому повітрі для того, щоб поховати людину по християнських звичаях. Помершого видають не в першу добу, а через 12, 16 чи 24 години. Коли видається тіло, вірус так само гине з біологічним матеріалом, а дезінфекція дозволяє повністю знищити вірус, щоб він не попав і не були інфіковані люди, які будуть безпосередньо зайняті у процесі поховання», – зазначив Микола Суслик.
Також на брифінгу розповіли про спалах коронавірусу в Малині: компанія відсвяткувала повернення друга з-за кордону і про двоє хворих на COVID -19 з Малина та Бердичева, які у тяжкому стані в лікарнях.
Нагадаємо, 14 березня у Радомишлі поховали жінку, яка померла від коронавірусу: з дезінфекцією і без присутності родичів.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській області вже 27 лабораторно підтверджених випадків: 13 виявили за останню добу. За даними Центру громадського здоровя України, станом на 9.00 8 квітня в Україні підтверджено 1668 випадків, з них 21 у Житомирській області.