Місто

​Житомирські волонтери закликають підгодовувати безпритульних тварин, які під час карантину залишилися без їжі

10 квітня 2020, 18:30

Основна частина тих, хто годував безпритульних собак та котів у Житомирі - люди похилого віку. Наразі вони в зоні ризику і під час карантину знаходяться на самоізоляції, тому багато чотирилапих залишилося без їжі. Про це розповідають місцеві волонтери й закликають усіх небайдужих допомогти тваринкам.

«Є житомирські волонтерські організації, які допомагають, годують в окремих частинах міста, але це маленький відсоток. Тому було б дуже добре, якби людина, купуючи собі продукти, купили одну чи дві пачки корму і мали при собі, а побачивши тваринку, яка сидить голодна, нагодувала її, адже зараз це проблема. Не всім по кишені корм, тому можна варити каші, додавати курячі відходи. Зараз є магазині, які роздають це безкоштовно. Ту ж саму курячу шкірку, з неї можна зварити кашу і нагодувати собаку, кота», - каже волонтерка Маргарита Паламарчук.


За час карантину волонтери помічали випадки, коли домашніх тварин викидали на вулицю. Можливо, через поширення непідтвердженої інформації, що чотирилапі нібито можуть переносити коронавірус.

«Були випадки, коли викидали на вулицю. Бо коли ти годуєш в одному місці й дивишся, що тут звідкись з'являється лагідний кіт, який йде на руки. Дворові коти вони не такі, вони більш дикуваті. Є випадки зовсім неадекватні, коли оброблюють хлоркою поверхню шкірі котів і собак, тому що вважають, що вони є перенощиками. Бачила у вигляді поради на одному із житомирських сайтів, у фейсбуці, де було ось що: я своїх обробляю і ви робіть те саме, це буде безпечно», - зауважує Маргарита Паламарчук.

У Центрі захисту тварин розповідають, що кількість чотирилапих та звернень від містян на підприємстві сьогодні не змінилася.

«Ми намагаємося утримувати певну кількість, яку ми можемо дозволити. Прилаштування також на звичайному рівні, тому суттєвих змін не спостерігається. На жаль, не залежно від наших реалій, тварин як викидувати, так і продовжують викидувати, тому що на сьогодні немає жорсткого покарання за відповідальність», - розповідає директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Також у центрі дають кілька порад про те, як правильно підгодовувати безпритульних тваринок.

«Це гарна справа, але потрібно дотримуватися елементарних правил. Не годувати тварин у тих місцях, де прохідна зона, на дитячих майданчиках, де велике скупчення людей. Це може бути тильна сторона багатоповерхового будинку або окремо, десь не біля під'їзду. Враховуючи інстинкти тварин, вони самі того не підозрюючи охороняють те місце, де його годують і абсолютно без негативних цілей можуть напасти та проявити себе незвично», - додає директорка КП «Центр захисту тварин» Олександра Мельник.

Проте найкраща допомога безпритульній тварині - знайти їй домівку.

Нагадаємо, житомирські лікарі пояснили, чи може COVID-19 передаватися через домашніх тварин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: тварини їжа карантин  
Матеріали по темі