Суспільство

Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський так і не закликав вірян залишатися вдома на Великдень

17 квітня 2020, 19:34

Митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим прокоментував рішення виконавчого комітету міської ради про заборону відвідування церков на період великодніх свят.

«Мені відомо, що вчора було позачергове зібрання виконавчого комітету міста. Ми розуміємо, що вчора було сказано і Сергієм Івановичем, що забороняється збиратись біля культових споруд. Наскільки я розумію, це має контролювати місто, той хто за це відповідає, муніципальна поліція чи хто. Те, за що я можу відповідати, – це дотримання карантинних норм у самому храмі. А те, що поза межами храму, чи на дорозі – я, напевно, не можу. Я сьогодні їхав по місту і бачив, скільки людей. Може, завтра щось поміняється. Наш начальник санепідемстанції сьогодні, щоб закрити все з такого по таке число, дав таку рекомендацію ,і Сергій Іванович сказав, що ми не можемо цього зробити. Цікаво, людей, напевно, не випустять на вулицю? Я можу прокоментувати одне, що ми чітко будемо дотримуватись всіх норм карантину. Якщо місто і виконком прийняли таке рішення, то це їх право. Але як вони зачинять людей – я не знаю. І якщо хтось прийде до храму – ми, звісно, паски освятимо. Якщо людей не буде – нічого буде і освячувати», – сказав митрополит Никодим.


Митрополит також зазначає, що не зможе заборонити людям збиратись біля храмів у Великдень.

«Якщо люди зберуться, то яким чином їх розганяти? Якщо по периметру оточать собор, то, напевно, це їхнє право. Там вони спілкуються вже з людьми. В соборі і в наших храмах у місті люди будуть під час служб відсутні, храми будуть порожні, в храмах будуть молитись тільки священник, духовенство і тільки ті, хто забезпечує службу. Все інше, як то вихід людей на вулицю, або десь по місту, я не контролюю. Якщо в мене буде в храмі більше норми людей, то нехай до мене приходить поліція і накладає на мене штраф. В храмі ми людей не будемо допускати. А якщо будуть десь за парканом або в парку поруч стояти чи на руському кладовищі за парканом будуть стояти люди, то в мої обов’язки не входить. Якщо люди будуть йти по вулиці, то я ж їх не буду обмежувати в пересуванні. А якщо у мене в храмі буде більше норми людей, або щось порушу, то будь ласка», – сказав Никодим.

Митрополит розповів, що освячувати паски почнуть зранку.

«Освячення кошиків буде завтра з 11 години ранку, щоб не було скупчення людей. Черговий священник буде стояти, якщо не допустять під сам храм, то він буде стояти на тротуарі біля проїжджої частини і будуть підходити, індивідуально, по одній ми будемо освячувати. Звісно, якщо влада і виконавчий комітет не допустить цього, то і біля храму нікого не буде і не буде кому і що освячувати», – сказав митрополит Житомирський і Новоград-Волинський.

Втім, відповідаючи на запитання, чи може він звернутись до вірян і закликати їх залишитись вдома на Великодні свята, митрополит Никодим сказав таке:

«Я можу звернутись до вірян, щоб вони берегли своє здоров’я і не наражали на небезпеку один одного і дотримувались норм карантину».

Нагадаємо, 16 квітня на позачерговому засіданні виконкому в Житомирі ухвалили рішенні заборонити відвідувати храми та культові споруди у період Великодніх свят, з 18 по 20 квітня 2020 року.

Як влада Житомира вирішила взяти «гріх на душу» і заборонила відвідувати й навіть підходити до храмів на Великдень, дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info , 2 квітня 2020 року міськвиконком ухвалив обмежувальні заходи на період Великодніх свят та поминальних днів на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. У цей же день було ухвалене рішення про онлайн-трансляцію служб з житомирських церков, щоб уникнути масових скупчень людей під час святкування. А паски у місцевих магазинах продаватимуться вже освяченими.

Розклад трансляцій Великодніх богослужінь з храмів Житомира:

18-19.04.2020 року із Свято-Михайлівського кафедрального собору ПЦУ (23:30 – 03:30 год.) – «Союз ТВ» та Житомир.info

19.04.2020 року із Спасо-Преображенського кафедрального собору УПЦ (00:00 – 03:00 год.), з церкви Святого Василія Великого УГКЦ (10:00 -11: 30 год.) – «СК1».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Никодим собор церква Великдень Пасха священник карантин  
Матеріали по темі