Суспільство

Строковий договір або звільнення: у МОН розповіли про нові умови роботи вчителів-пенсіонерів

21 April 2020, 14:56

Міністерство освіти і науки України рекомендує керівникам закладів загальної середньої освіти завчасно – до 30 квітня 2020 року – поінформувати всіх вчителів, які отримують пенсію за віком, про переведення їх на строкові договори, і з усіма, хто погодиться, укласти такі договори до 1 липня строком на один рік.

Ця норма випливає з чинного Закону «Про повну загальну середню освіту», – йдеться у публікації на сайті Міністерства освіти і науки України від 21 квітня.

«Освіта потребує оновлення, як методичного та матеріально-технічного, так і кадрового. Однак немає жодних підстав думати, що системі не потрібні досвідчені працівники. Якщо вчитель пенсійного віку, але є професіоналом своєї справи, то школа, учні, батьки, загалом система освіти завжди будуть зацікавлені у ньому. Тому я сподіваюсь, що керівники шкіл поставляться з усією відповідальністю до організації зрозумілого та чесного процесу переведення вчителів-пенсіонерів на строкові договори», – зазначає т.в.о. міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Зазначається, що після закінчення однорічного договору наступні договори можуть укладатись із вчителями-пенсіонерами і на більш тривалий період – до 3-х років. Кількість таких пролонгацій може бути необмеженою – допоки вчитель працює якісно та сумлінно, переукладати договір із ним буде вигідно. Рішення про продовження співпраці після закінчення першого строкового договору директор навчального закладу буде приймати самостійно.

«Важливо також зазначити, що у разі переведення на строкові договори розмір заробітної плати вчителів-пенсіонерів не може бути змінено, так як вони продовжуватимуть обіймати ті ж посади, виконувати той самий обсяг робіт і збережуть відповідну кваліфікаційну категорію. Зберігаються також щорічна відпустка та інші права вчителя», – наголошують у МОН.

За рахунок коштів роботодавця строковим трудовим договором можуть бути передбачені додаткові пільги, гарантії та компенсації – крім тих, що вже встановлені законодавством. У документі можуть бути також відображені гарантії працівникові на випадок дострокового припинення контракту з незалежних від працівника причин та інше.

Зі свого боку вчителі-пенсіонери, які приймуть рішення не переходити на строковий договір і не нададуть до 1 липня 2020 року письмову згоду на продовження трудових відносин, будуть звільнені керівництвом закладу на підставі пункту 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.

Новий Закон «Про повну загальну середню освіту» також ліквідує поширене в українському освітньому просторі явище «вічних директорів». Тепер керівник може перебувати на посаді не більш як два терміни по 6 років поспіль в одному закладі. Водночас до 1 липня 2020 року директорів шкіл, які перебувають на безстрокових трудових угодах, в обов’язковому порядку теж переведуть на строкові трудові угоди на 6 років (на 1 рік – для директорів, які отримують пенсію за віком) з можливістю брати участь у конкурсі.

Нагадаємо, за законом «Про повну загальну середню освіту», який ухвалили у січні цього року, усіх вчителів-пенсіонерів з 1 липня 2020 року переведуть на строкові контракти терміном на один рік. Профспілка працівників освіти і науки заявила, що «реалізація таких нововведень призведе до одночасного звільнення до 1 липня 2020 року понад 70 000 вчителів». Очільниця Міністерства освіти і науки Ганна Новосад в інтерв’ю «Українській правді. Життя» повідомила, що масових звільнень не буде.

Як повідомляв Житомир.info, станом на 1 грудня 2017 року в З2 закладах загальної середньої освіти Житомира працювало 7 директорів, вік яких перевищував 65 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа вчитель вчитель-пенсіонер директор МОН  
Матеріали по темі