Місто

​Житомирський виконком погодив нову розмітку на майдані Соборному з двома смугами руху, яку нанесли напередодні

23 квітня 2020, 11:11

Ввечері 22 квітня на майдані Соборному нанесли розмітку з двома смугами руху по колу, хоча в затвердженій виконкомом схемі було три смуги руху.

Нову розмітку та «зебри» наносили упродовж дня і пізно ввечері рух на майдані Соборному відкрили для транспорту.

Вранці 23 квітня відбулось позачергове засідання виконкому, на якому, зокрема, розглядалось питання про внесення змін до попереднього рішення щодо схеми руху на майдані Соборному. Зміни стосувалися саме зменшення кількості смуг руху по колу: з трьох до двох.

Про це на засіданні виконкому 23 квітня повідомив начальник управління транспорту і зв’язку Костянтин Підпокровний.

«Проєктом рішення пропонується внести зміни до рішення виконавчого комітету №452 в частині схеми руху транспорту на майдані Соборному і викласти в новій редакції. Тобто була скорегована схема відповідно до нових прийнятих норм ДБН. Єдина відмінність – зменшено кількість смуг на круговому руху по центру. В решті сегментів площа лишається як і раніше на схемі, затвердженій виконкомом і погодженій поліцією. Робочий проєкт розроблений», - повідомив Костянтин Підпокровний.

Запропоновані зміни до даної схеми руху члени виконкому підтримали.

Нагадаємо, на засіданні міськвиконкому 15 квітня вирішили повернути на майдан Соборний розмітку відповідно до схеми організації дорожнього руху, яка діяла до листопада 2019 року. Нанесення розмітки коштуватиме близько 100 тис. грн. Водночас міська комісія з безпеки дорожнього руху не ухвалила остаточного рішення щодо зміни схеми руху на центральному майдані Житомира й деякі члени комісії сподівалися, що мер не підпише рішення виконкому. Втім, міський голова рішення підписав і його разом з новою-старою схемою оприлюднили. 21 квітня Сергій Сухомлин пояснив, чому повертаються до старої схеми руху, а з 21:00 на майдані Соборному почали змінювати розмітку.

Схема руху на майдані Соборному з трьома смугами по колу, затверджена на засіданні виконкому 15 квітня 2020

Як повідомляв Житомир.info, до нанесення нової розмітки на Соборному впродовж кількох місяців точились дискусії стосовно доцільності реорганізації руху на центральному майдані міста: зміни анонсував на той час заступник мера Житомира Дмитро Ткачук, у вересні 2019 року в рамках Європейського тижня мобільності на Соборному організовували ПАРКування, яке показувало, що величезна площа може бути реорганізована під громадський простір. Саму обіцяну розмітку нанесли в середині листопада, і, за новою схемою, рух автомобілів мав відбуватись по зменшеному колу, яке змістили ближче до драмтеатру імені Івана Кочерги.

Нова розмітка на головному майдані міста викликала хвилю обговорень серед містян, зокрема – нарікання на «тягнучки» на заїзді з прилеглих вулиць. Житомирські депутати 18 грудня 2019 року сперечались через нову розмітку на сесії й врешті проголосували за те, щоб міськвиконком змінив організацію дорожнього руху на майдані Соборному й були проведені громадські обговорення з цього питання.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: розмітка майдан Соборний схема руху транспорт рух по колу  
Матеріали по темі