Місто

Як забудовуються береги річки Тетерів у житомирському парку

3 February 2025, 18:00

Відреконструйована набережна, човнова станція, будинки та нові забудови – такий вигляд сьогодні, 3 лютого 2025 року, мають береги річки Тетерів у Шодуарівському парку.

Ці будинки тут збудували вже кілька років тому, раніше вони знаходилися біля самісенької води, після того, як очищали річку у 2023 році тут засипали мул, тому берег став ширшим.

Якщо подивитися на інший берег річки, то тут з кожним роком з'являються нові забудови. Раніше будували лише з лівої сторони від пішохідного мосту, тепер нові будинки можна помітити й праворуч.

Кому належать ці земельні ділянки та чи видавала дозволи на будівництво влада Житомира, пояснюють у департаменті містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.

Земельна ділянка та, що ліворуч від мосту, не є власністю Житомирської громади, каже начальник відділу планування та забудови.

«Ці території, які ви показуєте, найбільше, що належать до земель села Зарічани Станишівської територіальної громади. До Житомира ця ділянка відношення не має», – сказав начальник відділу планування та забудови департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради Петро Любельчук.

А ось земля праворуч належить до природно-заповідного фонду України й будівництво житлових зон там заборонено, кажуть у департаменті містобудування та земельних відносин.

«Якщо піднятися від мосту, то правий берег річки Тетерів – це землі природно-заповідного фонду, ці землі перебувають у межах Житомира, там житлова забудова або інша – неможлива. Дозволів на будь-яку забудову земель в межах міста Житомира правого берега (ред. річки Тетерів) від міської ради не може бути, тому що в нас є відповідна документація, генеральний план, план зонування міста, відповідно до яких житлова забудова там заборонена. Він будується за межами Житомира, я думаю, що в межах села Зарічани. Але, щоб сказати на сто відсотків, то потрібно виїхати, зробити заміри, встановити межі ділянки, перевірити з координатами меж села Зарічани. Якщо координати зміщені й накладаються, тоді можна сказати, що вони будують в межах міста, якщо вони не зміщені, то значить вони будують в межах села Зарічани», – розповідає Петро Любельчук.

Такі перевірки здійснює управління Держгеокадастру, але наразі вони заборонені.

«На сьогоднішній час перевірки заборонені у зв'язку з тим, що в країні діє воєнний стан», – каже начальник відділу планування та забудови департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради.

А земельна ділянка біля набережної - це вже власність Житомирської громади.

«Це стара житлова забудова за адресою провулок 3-й Чуднівський, яка перебуває в межах Житомира. Якщо це приватний сектор, то мають брати будівельний паспорт на забудову. На будівництво чи реконструкцію житлової забудови не було звернень щодо отримання будівельних паспортів у 2024 році (ред. за цією адресою)», – сказав Петро Любельчук.

Нагадаємо, у жовтні 2020 року журналісти Житомир.info з’ясовували наскільки доступними є береги річки Тетерів від набережної у парку культури та відпочинку до гідропарку.

Як повідомляв Житомир.info, біля підвісного мосту у житомирському парку ім.Гагаріна колишній начальник управління ДАІ УМВС в Житомирській області Володимир Недільський маєбудинок, який розміщений на березі річки Тетерів, має пірс та огорожу, що закриває доступ до прибережної смуги.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Тетерів будівництво берег Любельчук міст  
Матеріали по темі