Місто

Суд може визнати недійсним договір з «Фаворит ОПТ» на 16,9 млн грн, який уклали, щоб завершити І чергу реконструкції набережної в Житомирі

28 квітня 2020, 11:55

Житомирська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання недійсними результатів публічних закупівель та договору підряду, укладених управлінням капітального будівництва Житомирської міськради для благоустрою набережної Тетерева.

Про це 28 квітня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«Установлено, що в грудні 2018 року управління капітального будівництва Житомирської міськради уклало з приватним товариством «Фаворит» договір на капітальний ремонт благоустрою набережної річки Тетерів у Житомирі на суму 16,4 млн грн (будівництво човникової станції і пристані, фунікулера, фонтана, велопрокату, майданчика для дітей з обмеженими можливостями, зони для занять йогою, фітнесу, амфітеатру, релакс-саду тощо). Попри сплату коштів із міського бюджету у повному обсязі, підрядник роботи з капітального ремонту набережної не завершив. Незважаючи на це, в грудні 2019 року між сторонами укладено новий додатковий договір на виконання тих же робіт на суму понад 16,9 млн грн, підвищивши загальну вартість робіт до понад 32 млн грн. До того ж, органом місцевого самоврядування при укладенні повторного договору тендеру не проведено, натомість безпідставно застосовано переговорну процедуру закупівель з попереднім підрядником, чим позбавлено інших суб’єктів господарювання можливості взяти участь у закупівлі», - йдеться у повідомленні прокуратури.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднена ухвала Господарського суду Житомирської області від 23 квітня 2020 року про відкриття провадження у справі щодо визнання недійсним договору підряду від 16 грудня 2019 між УКБ на «Фаворит ОПТ», що є результатом застосування переговорної процедури закупівлі.


Також прокурор заявив клопотання про витребування проєктної документації по об’єкту «Капітальний ремонт благоустрою території набережної річки Тетерів в місті Житомирі з розміщенням об’єктів фізичної культури і спорту (І черга)» відповідно до договору від 22 жовтня 2018 та відповідно до договору від 7 серпня 2019.

Нагадаємо, восени 2018 року у Житомирі провели тендер на І чергу реконструкції набережної річки Тетерів з облаштуванням об’єктів фізичної культури і спорту. Очікувана вартість закупівлі спершу становила 33,7 млн грн. Згодом в тендерну документацію вносились зміни та коригувалася ціна. Наприкінці грудня 2018 року управління капітального будівництва Житомирської міськради уклало договір з переможцем торгів ДП «Фаворит ОПТ» ЗАТ «Фаворит», яке зобов’язалось здійснити реконструкцію набережної за 16,4 млн грн.

У червні 2019 року підрядники показали, як проходить реконструкція набережної в житомирському парку, розповівши про труднощі, що виникли під час реалізації проєкту благоустрою.

У листопаді 2019 управління капітального будівництва Житомирської міської ради повідомило про намір доплатити підряднику за реконструкцію набережної ще 16 млн 958,6 тис. грн.

Тоді начальник управління капітального будівництва В’ячеслав Глазунов у коментарі Житомир.info розповів, що необхідність коригування існуючого проєкту виникла у зв’язку з підготовкою до робіт ІІ черги, які стосуються будівництва понтонів, човнової станції та, власне, прокладання комунікацій на самій набережній. Перш ніж приступати до цього будівництва, виникла необхідність у додаткових роботах, які планується виконати до кінця 2020 року.

Відповідний договір №290 на проведення додаткових робіт уклали 16 грудня, а за кілька днів внесли зміни в частині плану фінансування: а саме у 2019 році підрядник мав отримати 7 млн 95,7 тис. грн, а в 2020 – решту суми: 9 млн 862,8 тис. грн.

Наприкінці січня 2020 була укладена ще одна додаткова угода, відповідно до якої був відкорегований календарний графік виконання робіт, зокрема, у березні мали розпочатися роботи з будівництва човникової станції, зовнішніх мереж електропостачання та благоустрою території, упродовж квітня-червня мають виконати роботи по підпірній стіні та сходам.

Як повідомляв Житомир.info, попри карантин роботи на набережній річки Тетерів у житомирському парку тривають. За словами підрядника, завершити реконструкцію планують раніше визначених термінів.

Сюжет про хід реконструкції набережної річки Тетерів у Житомирі від 13 січня 2020 дивіться тут.

Що зробили за зиму на житомирській набережній, дивіться у фоторепортажі від 3 березня 2020.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: набережна парк реконструкція Фаворит ОПТ суд договір УКБ тендер  
Матеріали по темі