Місто

Житомирські ФОПи зібралися на автопробіг: вимагають дозволити їм працювати під час карантину

30 квітня 2020, 11:22

У Житомирі 30 квітня на парковці біля ТРЦ «Глобал UA» місцеві ФОПи забралися на акцію-автопробіг. Головна вимога – дозвіл працювати під час карантину.

На сайті ГО «Самозахист підприємців» зазначається, що автопробіги під гаслом «Ні подвійним стандартам» – це ініціатива, започаткована Радою міст «Захисти ФОП!».

«Основна мета автопробігу: звернути увагу на відверту дискримінацію дрібного бізнесу, що реалізує товари першої необхідності, продукти харчування, насіння та розсаду на ринках. На жаль, в складний час пандемії деякі керманичі міст, як от Запоріжжя, Кривого Рогу, Прилук тощо, взагалі закрили ринки, чим змусили покупця перейти до супермаркету, спричинивши різкий стрибок цін. Хто виграв – господар великої мережі маркетів. Хто програв: підприємець - власник дрібної крамнички, пересічний споживач, Держава. Ми протидіяли, на скільки дозволяли умови карантину, та домоглися позитивних зрушень. Багато ринків були відкриті. Але далеко не всі», - інформує громадська організація.

Детальніше про автопробіг у Житомирі дивіться у сюжеті

Нагадаємо, влада Житомира вирішила трохи послабити карантин в обласному центрі: з 1 травня дозволять працювати перукарням та продуктовим ринкам, а заклади харчування зможуть обслуговувати клієнтів «на винос». З ранку 29 квітня на «Житньому» ринку почали наводити порядок та готуватися до відкриття.

Як повідомляв Житомир.info, карантин в Україні почався з 12 березня 2020 року: на засіданні 11 березня Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Обмеження мали діяти по 3 квітня 2020 року, але 25 березня в Україні була оголошена надзвичайна ситуація на всій території країни, а карантин продовжили до 24 квітня 2020 року. На засіданні Уряду 22 квітня карантин в Україні продовжили до 11 травня 2020 року – цей день прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав «Днем К», точкою відліку початку виходу з карантину. Згодом він оприлюднив п'ять етапів виходу України з карантину.

Також прем’єр-міністр анонсував розгляд на засіданні Уряду питання про відновлення роботи деяких продовольчих ринків, а Міністерство охорони здоров’я розробило постанову з умовами для відновлення роботи продовольчих ринків. На засідання 29 квітня Кабмін вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: акція ФОП автопробіг карантин бізнес 
Матеріали по темі