Влада

Міністр охорони здоров’я шокований тим, як виплачують 300% зарплати медикам, та до 8 травня чекає звіту щодо кожного медпрацівника

6 May 2020, 12:20

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов шокований тим, як виплачують 300% зарплати медикам за березень, які працюють з хворими на COVID-19, та наказав до 8 травня керівникам на місцях відзвітуватися щодо кожної лікарні та кожного медпрацівника.

Про це 6 травня повідомила «Українська правда. Життя» з посиланням на слова міністра, озвучені на брифінгу у цей же день.

«Я зараз звертаюся до всіх наших медпрацівників, які повинні були отримати зарплату 300% за березень. Ви її отримаєте найближчим часом. Ми вам це обіцяємо під особисту відповідальність всіх без виключення керівників на місцях. Поставлене завдання до п’ятниці до кінця дня відзвітуватися по кожній лікарні і по кожному працівнику. МОЗ уже зібрало всі списки наших медичних працівників з кожної області, хто повинен отримати цю зарплату», – сказав Степанов.

За його словами, міністерство отримувало чисельні скарги з регіонів України щодо ситуації, хоча кошти перерахували на місця ще в середині квітня.

«Вчора я провів селектор, в якому брали участь заступники голів облдержадміністрацій та керівники департаментів охорони здоров’я. Я був шокований тим, що вони почали розповідати. Вони почали шукати якісь коми: "А там ми врахували по такій постанові, а там – по такому наказу Міністерства мінсоцполітики", і далі ще набір відмовок, чому вони не перерахували в повному обсязі, а чому вони порахували за відпрацьований час», – обурився Степанов.

Міністр запевнив, що 300% окладу за березень мають отримати всі медики, незалежно від того, скільки вони пропрацювали з хворими на коронавірус у цьому місяці.

Він також пояснив, що буде з оплатою в 300% з 1 квітня.

«Вона вкладена в новий тариф COVID-19. Там є 4 пакети. Перший пакет укладається з лікарнею безпосередньо, де лікується хворий на коронавірус. Другий – для екстреної медичної допомоги, третій – для мобільних бригад, які виїжджають до хворого для того, щоб зробити ПЛР-тестування. Четвертий – для тих лікарень, які не входили до переліку затверджених лікарень першої хвилі, але мали хворих на COVID-19 протягом квітня», – пояснив міністр.

За його словами, там чітко визначено, що є 300% заробітної плати для медпрацівників.

«Окрім того, це буде передбачено в договорах, які укладає Національна служба здоров’я України. Ця постанова була прийнята 24 квітня. Я переконаний, що вони протягом 1-2 днів повинні укласти відповідні договори і перерахувати кошти», – додав Степанов.

Нагадаємо, 2 квітня 2020 року Офіс президента повідомив, що Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №540-IX, який парламент ухвалив 30 березня 2020 року. Законом, зокрема, передбачено, що з березня 2020 року медичні працівники, які займаються лікуванням хворих на коронавірус COVID-19, отримуватимуть доплату у розмірі 300% заробітної плати.

Як повідомляв Житомир.info, 9 квітня 2020 року Житомирський міський голова Сергій Сухомлин поінформував, що у Житомирі близько 180 медичних працівників, які лікують хворих на коронавірус COVID-19, за березень отримали доплати до заробітної плати у розмірі 300%. Кошти виплатили з місцевого бюджету.

Житомир.info за матеріалами «Української правди. Життя»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МОН зарплата медик Степанов  
Матеріали по темі