Влада

Житомирська ОДА достроково розірвала договори з підрядником, який третій рік утеплює школу та дитсадок в Червоному і вже отримав майже 30 млн грн

7 травня 2020, 14:08

Житомирська ОДА достроково припинила дію договорів з підрядною організацією ТОВ «БК Сучасні Технології», яка з 2017 року виконувала термосанацію школи та дитсадка у селищі Червоне Андрушівського району.

Про це після робочого візиту до Андрушівського району заявив голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко. У своєму дописі у соцмережі від 7 травня він написав про своє обурення несумлінним виконанням робіт та недобросовісними діями з боку будівельної компанії

«Я був готовий до будь-чого, проте від побаченого зрозумів – не дам наживатися окремим підрядникам, що мають сміливість перешкоджати створенню нового освітнього простору – безпечного і комфортного для кожної дитини. В ході робочого візиту до Андрушівського району оглянув незавершену реконструкцію Червоненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та Червоненського ДНЗ «Калинка», що проводилась підрядною організацією ТОВ «БК Сучасні Технології». Окрім того, ці об’єкти увійшли до переліку «Великого будівництва». Через несумлінне виконання робіт та недобросовісні дії з боку будівельної компанії, нами достроково припинено дію договорів. Попередні підрядники навіть не спромоглися прибрати після себе розкидане сміття та матеріали, які використовувалися під час реконструкції. На даний момент проводиться обстеження об’єктів, з подальшим зверненням до правоохоронних органів. Найближчим часом, для відновлення робіт департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА готується документація для обрання нової підрядної організації. Запевняю усіх – до виконання робіт буде обрано відповідального підрядника, який завершить реконструкцію на двох об’єктах», - написав Віталій Бунечко.


Роботи по реконструкції Червоненської ЗОШ та ДНЗ «Калинка» тривають з 2017 року. За 2,5 роки на ці об’єкти витратили майже 30 млн грн, а роботи так і не завершили. На ресурсі ProZorro за останні роки опубліковано кілька договорів по даним об’єктам.

Так, щодо реконструкції Червоненської ЗОШ, у серпні 2017 року департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Житомирської ОДА уклав договір з переможцем торгів – ТОВ БК Сучасні технології на 10,9 млн грн. При цьому, підчас проведення тендеру замовник відхилив дві дешевші пропозиції. За вказану суму коштів підрядник мав до кінця 2017 року провести реконструкцію Червоненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів із застосуванням енергозберігаючих технологій. Після цього двічі до даного договору вносилися зміни, які стосувалися продовження строків: спершу до кінця 2018, а потім до кінця 2019 року. І нарешті 3 січня 2020 року був опублікований звіт про виконання даного договору, а відповідно, і про виконання робіт на загальну суму 10 млн 899,474 тис. грн.

У жовтні 2019 департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА, застосувавши спрощену процедуру, уклав ще один договір з цим же підрядником. Предметом нового договору стала та ж сама реконструкція Червоненської ЗОШ, але вже після коригування проєкту. Вартість договору цього разу склала 11 млн 462 тис. грн. Роботи мали виконуватися за кошти держфонду регіонального розвитку у співфінансуванні з місцевим бюджетом. Завершити роботи планували до кінця 2019 року.

Проте на початку березня 2020 року департамент ОДА повідомив підрядника про розірвання договору в односторонньому порядку з вимогою повернути вже закуплені раніше матеріали. На момент розірвання договору сума по ньому становила 5 млн 973,3 тис. грн – саме стільки було перераховано підряднику у грудні 2019 року по даному договору.

Таким чином, сумарно, за виконані роботи з реконструкції Червоненської ЗОШ підряднику заплатили майже 16,9 млн грн.

Технагляд по даному об’єкту здійснював ФОП Денисенко Василь Іванович, з яким у грудні 2019 року був укладений договір на 143 тис. грн. А у квітні 2020 року департамент ще замовив консультацію у ФОП Васеньов по даному об’єкту за 17 тис. грн.

Щодо реконструкції (ефективної термосанації) Червоненського ДНЗ «Калинка», вартість проєктної документації, яку в 2016 замовила Червоненська селищна рада, склала 156,6 тис.грн.

У 2017 році департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ Житомирської ОДА провів тендер і за його результатами уклав договір з переможцем ТОВ «БК Сучасні технології» на суму 4 млн 246,7 тис. грн. Спершу домовилися про виконання робіт до кінця 2017 року, згодом додатковою угодою подовжили строк виконання до кінця 2018 року. Звіт про виконання даного договору оприлюднили 3 січня 2019 року, зобов’язання виконані в повному обсязі.

Водночас у грудні 2018 департамент регіонального розвитку ОДА за 258,8 тис.грн замовив послуги з коригування проєкту по термосанації дитсадка «Калинка» у селищі Червоне, після чого уклав ще одну угоду з підрядником ТОВ "БК Сучасні Технології" на виконання додаткових робіт за 379,8 тис. грн.

У липні 2019 року департамент регіонального розвитку ОДА за спрощеною процедурою проводить нову закупівлю послуг з реконструкції (ефективної термосанації) Червоненського ДНЗ «Калинка» та укладає черговий договір підряду з ТОВ "БК Сучасні Технології" на 10 млн 131,4 тис. грн. Роботи мали бути завершені наприкінці 2019 року, але дію договору продовжили на наступний рік. Втім замовник вирішив достроково розірвати даний договір, звіт про виконання договору оприлюднили 6 квітня 2020 року: роботи виконані на 7 млн 634 тис. грн.

Таким чином, роботи з термосанації Червоненського ДНЗ «Калинка» обійшлися в суму близько 12 млн грн.

Технагляд по даному об’єкту також здійснював ФОП Денисенко Василь Іванович, з яким у грудні 2019 року був укладений договір на 126,3 тис. грн. А у квітні 2020 року департамент ще замовив консультацію у ФОП Васеньов по даному об’єкту за 17 тис. грн.

ТОВ "БК Сучасні Технології" – житомирська фірма, заснована в 2016 році, спеціалізується на будівництві житлових і нежитлових будівель. За ці роки кілька разів змінювалися власники компанії. Так, у 2018 році власником і директором був Олександр Докійчук, згодом – Єгор Ілючок, З лютого 2019 власником і директором фірми є Валерій Шигонський. Статутний капітал – 200 грн.

За три роки свого існування ТОВ "БК Сучасні Технології" 23 рази перемагала у тендерахі уклала договорів на 118,8млн грн, з яких 19 договорів укладено саме з департаментом регіонального розвитку Житомирської ОДА, на загальну суму 100 млн 871,4 тис. грн.

Нагадаємо, реконструкція Червоненської ЗОШ та Червоненського ДНЗ «Калинка» були в переліку об’єктів, які мали добудувати у 2019 році за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році селище Червоне в Житомирській області стало переможцем в конкурсі «Неймовірні села України».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Сучасні технології Червоне ЗОШ ДНЗ реконструкція Велике будівництво  
Матеріали по темі