Культура

«Стоп культурний карантин»: у Житомирі «засвітили» небо прожекторами в рамках всеукраїнської акції

13 May 2020, 16:11

Ввечері 12 травня в різних містах Україні одночасно освітили небо сотнями прожекторів. Таким чином представники креативної індустрії вирішили привернути увагу влади та почати діалог з її представниками щодо можливого сценарію виходу з карантину для них. Акцію назвали «Стоп культурний карантин». Промені світла направили у нічне небо і у Житомирі.

«В усіх постановах уряду, у більшості рішень міської влади є поступові кроки для виходу (з карантину) інших галузей в Україні, але для креативних галузей, особливо для концертної діяльності, діяльності кінотеатрів, великих творчих колективів, гастрольної діяльності такого шляху не передбачено. Таке враження, що влада чи забула, чи свідомо ігнорує креативні індустрії. Тому всеукраїнська спільнота вирішила, що якщо нас не чують, адже київські активісти активно комунікують з урядовцями і намагаються донести свою думку, але ці думки не враховуються, можливо, так нас побачать», – розповідає директор «Місцевого навколокультурного простору» Ілля Грицанюк.


В цій індустрії працює більше 200 тисяч людей: це також актори, організатори заходів, декоратори, технічний персонал, працівники івентагенцій, квиткові оператори, які не знають коли знову будуть працювати.

«Всі сидять, я знаю точно, що музиканти зараз намагаються робити онлайн-концерти. Але моя особиста думка така, що ці онлайн концерти ні до чого не приводять, навіть до власного піару. Популярні музиканти – в них є така фінансова подушка, як YouTube. Завдяки переглядам на YouTube вони щось собі мають. Не всі, це я кажу про монстрів українського шоу-бізнесу. Є такі, що продають музику на платформах: iTunes, Google Play. Музиканти «попрощє» нічого не роблять, в плані немає заробітку, вони сидять вдома, і їм залишається творити музику», – говорить житомирський музикант Андрій Собич.

За словами музиканта, деякі й зовсім залишили творчу справу і почали працювати в іншій сфері.

Натомість представники креативної індустрії готові до діалогу та можуть запропонувати деякі рішення.

«Рішень є багато, навіть на те, що, наприклад, в кінотеарах люди сідали через стільчик, через ряд. Тобто буде звичайно неповний зал, аншлагу не буде, але принаймні, щоб запустити цю машину, бо зараз вона стоїть. Так само і з концертами, можна зробити якусь розмітку. Люди зрозуміють, що всім не потрібно бігти під сцену та стояти у натовпі», – зазначає музикант Андрій Собич.

Наостанок учасники акції додають, що не мають на увазі миттєве відкриття та відновлення роботи – їм потрібно розуміти, як діяти далі і що їх чекає.

Нагадаємо, 13 травня прем’єр-міністр Денис Шмигаль обіцяв продовження карантину, а відновлення приміських перевезень і роботи дитсадків очікується не раніше третього етапу.

Сюжет про те, чи зможуть повноцінно працювати житомирські музеї під час карантину, відзнятий 7 травня 2020 року, дивіться тут

Як повідомляв Житомир.info, карантин в Україні почався з 12 березня 2020 року: на засіданні 11 березня Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Обмеження мали діяти по 3 квітня 2020 року, але 25 березня в Україні була оголошена надзвичайна ситуація на всій території країни, а карантин продовжили до 24 квітня 2020 року. На засіданні Уряду 22 квітня карантин в Україні продовжили до 11 травня 2020 року – цей день прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав «Днем К», точкою відліку початку виходу з карантину. ввечері 7 травня на урядовому порталі оприлюднили постанову Кабінету міністрів про послаблення карантинних заходів з 11 травня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин культура музика акція  
Матеріали по темі