Суспільство

Держпродспоживслужба Житомирської області перевіряє заклади торгівлі і перукарні, але значних порушень не виявила

14 May 2020, 14:30

Фахівці головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області продовжують проведення профілактичних заходів із запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19. На дотримання протиепідемічних вимог перевіряють не лише ринки і заклади торгівлі, а й заклади сфери послуг – салони краси і перукарні. За результатами перевірок склали 10 протоколів, але в основному спеціалісти обходяться усними попередженнями, адже у більшості випадків порушення незначні.

Про це 14 травня Житомир.info повідомила фахівець зі зв'язків з громадськістю ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Галина Заріцька.

«Перевірки тривають. Проводяться вони спільними мобільними групами, які створювалися, коли лише почали запроваджувати обмежувальні карантинні заходи. До мобільних груп входять представники Держпродспоживслужби, правоохоронних органів, місцевого самоврядування. На початку запровадження карантинних заходів групи перевіряли тільки заклади торгівлі харчовими продуктами. Зараз, оскільки розпочалася перша хвиля карантинних пом’якшень, перевіряють усі заклади», – пояснила Галина Заріцька.

Усього фахівці перевірили понад 200 закладів у Житомирській області. Зокрема, під час перевірок перукарень (у тому числі салонів краси) виявили 11 порушень.

«Всього на сьогодні перевірено 207 закладів у Житомирській області, зокрема перукарень – 27, де виявлено 11 порушень. Перевірено 115 закладів торгівлі продуктами харчування, у 18 виявлено порушення, складено 9 протоколів за статтею 42 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також перевірено 49 закладів торгівлі непродовольчими товарами, виявлено 16 порушень і складено 1 протокол. В інших випадках надавалися просто листи і пропозиції з рекомендаціями до усунення порушень. Крім того, перевірено 11 закладів громадського харчування. У двох випадках виявлені порушення, з метою їх усунення надавалися листи і рекомендації», – поінформувала фахівець зі зв'язків з громадськістю ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Галина Заріцька уточнила, що основними порушеннями протиепідемічних заходів були відсутність дезінфекційних засобів, антисептиків, порушення маскового режиму.

У ГУ Держпродспоживслужби Житомир.info також поінформували про перевірки на продуктових ринках. Тут відзначають: грубих порушень на базарах виявлено не було, адже адміністрації ринків та підприємці зацікавлені у відновлені нормального режиму роботи. Несуттєві недоліки оперативно усуваються.

Питання дотримання на ринках протиепідемічних заходів обговорювали і на позачерговому засідання виконавчого комітету Житомирської міської ради 14 травня. Заступниця начальника КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Наталія Павлюк розповіла, що інспектори стежать за дотриманням правил на ринку.

«У нас зранку до вечора, до останнього клієнта, чергують люди в обов’язковому порядку, вимірюємо температуру. Не можна сказати, що усім підряд, але вимірюємо, стежимо за дотриманням маскового режиму. Між торгуючими проведено плівку: щоденно плівка натягується між покупцем і торгуючим. Все сьогодні дотримано», – відзвітувала Наталія Павлюк.

Нагадаємо, що станом на 12 травня у Житомирській області відновили роботу 9 агропродовольчих ринків.

Як повідомляв Житомир.info, 1 травня 2020 року «Житній» ринок у Житомирі запрацював після місяця карантину. На базарі відкрилась частина кіосків та павільйонів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба карантин ринок перукарня  
Матеріали по темі