Влада

В Україні з 22 травня починається «адаптивний» карантин й відстеження епідситуації за трьома ознаками

20 травня 2020, 15:25

В Україні з 22 травня запроваджується другий етап виходу з карантину й починається так званий «адаптивний» карантин, під час якого епідемічну ситуацію в регіонах будуть відстежувати за трьома ознаками.

Таке рішення ухвалили на засіданні Уряду 20 травня. Проєкт відповідної постанови Кабміну презентував міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Проєктом пропонується встановити з 22 травня 2020 року по 22 червня 2020 року на території України карантин з урахуванням епідемічної ситуації в регіонах. Це так званий «адаптивний» карантин, про який ми казали. Ми вводимо певні ознаки епідемічної ситуації в регіонах, а саме: інцидентність – середня кількість випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч населення, яка повинна складати менш ніж 12 осіб на 100 тис. населення; завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, повинна становити менш ніж 50%; кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу повинна складати більш ніж 12 на 100 тисяч населення впродовж останніх 7 днів. Послаблення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території регіону на підставі рішення регіональної комісії ТЕБ та НС», - повідомив міністр охорони здоров’я.

Він нагадав, що зараз Україна знаходиться на першому етапі виходу з карантину, який почався 11 травня, з 22 травня запроваджується другий етап, третій – через 10 днів і так далі.

«Просимо схвалити проєкт постанови із дорученням доопрацювати його в одноденний термін, щоб завтра з ранку ми вже могли оприлюднити цю постанову», - сказав Максим Степанов.

Щодо нових послаблень, то їх на початку засідання озвучив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Зокрема, він повідомив про відновлення з 22 травня міжнародних перевезень автобусним та залізничним транспортом, а міжобласні відновлять лише з 1 червня.

«Щодо міжнародних перевезень – також від моменту публікації сьогоднішньої урядової постанови відкриється можливість здійснення міжнародних перевезень як автобусних, так і залізничних через відкриті пункти пропуску, які запрацюють після прийняття змін до постанови №288. Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо, ми домовились, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити в усіх областях. Якщо в нас будуть області, де є спалах коронавірусу, там спільно з місцевою владою ми будемо приймати рішення про локальні обмеження. І очевидно, що маршрути там будуть змінюватися, або зупинятися, або заборонятися, щоб не перевозити вірус по всій країні», - сказав Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр повідомив, що питання роботи аеропортів і запуску рейсових авіаперевезень будуть розглядати після 15 червня, бо поки що аеропорти країн-партнерів закриті. Але нерегулярні авіаперевезення працюють.

20-05-2020

Нагадаємо, 19 травня прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова» на каналі ICTV пообіцяв відновити рух приміського транспорту з 22 травня, роботу дитсадків - з 25 травня, а міжобласні перевезення – з 1 червня.

Як повідомляв Житомир.info, карантин в Україні почався з 12 березня 2020 року: на засіданні 11 березня Уряд затвердив заходи, які необхідно вжити через загрозу епідемії коронавірусної інфекції в Україні та для недопущення поширення COVID-19. Обмеження мали діяти по 3 квітня 2020 року, але 25 березня в Україні була оголошена надзвичайна ситуація на всій території країни, а карантин продовжили до 24 квітня 2020 року. На засіданні Уряду 22 квітня карантин в Україні продовжили до 11 травня 2020 року – цей день прем’єр-міністр Денис Шмигаль назвав «Днем К», точкою відліку початку виходу з карантину. ввечері 7 травня на урядовому порталі оприлюднили постанову Кабінету міністрів про послаблення карантинних заходів з 11 травня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: КМУ коронавірус карантин Шмигаль Степанов  
Матеріали по темі