Місто

З 1 серпня безкоштовно пенсіонери зможуть проїхати у комунальному транспорті лише з «Карткою житомирянин​а»

28 May 2020, 13:49

Виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив рішення про зростання вартості проїзду в громадському транспорті. Це рішення передбачає платний проїзд для пенсіонерів з 1 серпня, проте користуватися й надалі безоплатним проїздом в комунальному транспорті зможуть власники «Картки житомирянина».

«З 1.06 повинно було вступати в дію рішення про плату з пенсіонерів в громадському транспорті. Ми відтермінували це рішення і поки не буде платного проїзду для пенсіонерів в комунальному транспорті. До 1.08 ми даємо час, щоб дооформили «Картки житомирянина», які вже виготовлені в банках, лежать, чекають. Більше 30 000 "Карток житомирянина" вже видано людям. Тому з 1.08 пенсіонери, всі хто мають «Картку житомирянина», будуть пересуватись в комунальному транспорті безкоштовно. Для всіх інших пенсіонерів, всіх інших громад – (діятиме платний проїзд) чи громада буде платити їм компенсацію. Якщо громада буде їм платити, то це буде допомога вже конкретних громад своїм пенсіонерам. І вартість проїзду буде 3 гривні без «Картки житомирянина», - розповів після засідання виконкому Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.


До перегляду умов користування громадським транспортом пенсіонерами планують повернутись пізніше, але наразі, за словами мера, це не на часі.

«Будемо розглядати це питання ще в вересні, думаю, і наприкінці року. Дійсно, безкоштовний проїзд для пенсіонерів - це приблизно мінус 17 мільйонів гривень для бюджету трамвайно-тролейбусного управління на рік. Ми планували вводити оплату для пенсіонерів, але ми розуміємо, що зараз в умовах економічної кризи та карантину в людей просто немає коштів. Треба їх зараз підтримати. І поки ми не маємо вводити плату за проїзд для тих людей, які є найбільш незахищеними», - сказав Сергій Сухомлин.

У муніципалітеті опрацьовують різні моделі у питанні плати за проїзд для пенсіонерів. Але поки економічна ситуація не дозволяє говорити про якусь із них, як остаточну.

«Коли ми розглядали це питання, ми планували встановити вартість на рівні однієї, чи двох гривень. Для того, щоб це було невелике навантаження, але з іншого боку, щоб не було так, що люди та деякі пенсіонери катаються в цьому транспорті і просто спілкуються в транспорті. Щоб все ж якась вартість була, щоб вони не використовували цей транспорт заради розваги і не мандрували просто Житомиром, коли цей проїзд безкоштовний. Але поки ми цього робити не будемо», - каже мер Житомира.

Нагадаємо, з 1 серпня 2020 року в Житомирі підвищиться вартість проїзду в громадському транспорті при оплаті готівкою та банківською картою, а при розрахунках «Карткою житомирянина» та «Транспортною карткою» тариф залишиться незмінним. Таке рішення прийняли 28 травня на засіданні виконкому.

Напередодні заступник мера Олександр Шевчук розповів, за яким принципом відбуватиметься диференціація тарифу на проїзд у громадському транспорті Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, рішення про підвищення тарифів на проїзд виконавчий комітет Житомирської міської ради ухвалив 5 грудня 2019 на черговому засіданні. 12 грудня на сайті міської ради оприлюднили рішення міськвиконкому з новими тарифами та двоетапним підвищенням вартості – з 10 січня та з 1 червня 2020 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: проїзд тариф транспорт пенсіонер картка житомирянина  
Матеріали по темі