Влада

Начальник управління Житомирської міської ради, якого судять за хабар, звільнився

29 травня 2020, 12:23

Начальник управління житлового господарства Житомирської міської ради Юрій Мостович 28 травня оприлюднив декларацію перед звільненням.

Зазначається, що з 1 січня по 27 травня 2020 року він отримав в управлінні 168 тис. 392 грн зарплати. За цей час йому також виплатили 46 тис. 637 грн пенсії.

В міській раді уточнили, що Юрій Мостович був звільнений за угодою сторін.

«Мостович звільнений з 21 травня за угодою сторін, міський голова був у відпустці в той день і розпорядження підписував виконуючий обов’язки Шевчук Олександр Сергійович (заступник мера – ред.)», - прокоментував директор юридичного департаменту Євгеній Черниш.

Нагадаємо, 6 травня 2019 року з «відкатом» у 1 тис. доларів від переможця тендеру на проведення будівельних робіт був затриманий начальник управління житлового господарства Юрій Мостович: чиновник пообіцяв приватному підприємцю не чинити тиску та не перешкоджати його господарській діяльності. 10 травня Корольовський районний суд задовольнив клопотання про відсторонення від посади підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди на 60 діб, але після цього термін відсторонення не продовжили. Мер Сергій Сухомлин 26 липня 2019 року підписав розпорядження про звільнення начальника управління житлового господарства Юрія Мостовича «у зв’язку з порушенням присяги посадової особи місцевого самоврядування», але начальник управління відмовився від ознайомлення з розпорядженням й оскаржив його у суді.

Рішенням від 22 листопада 2019 року Житомирський окружний адміністративний суд поновив на посаді звільненого начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради Юрія Мостовича, Також міська рада має нарахувати та виплатити Мостовичу середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 29.07.2019 до 12.11.2019. Сьомий апеляційний адміністративний суд постоновою від 26 лютого 2020 року зобов’язав Житомирську міську раду виплатити Юрію Мостовичу 64 тис. грн за час вимушеного прогулу й залишив без змін рішення суду першої інстанції. Ухвалою від 21 квітня Верховний суд відмовив Житомирській міській раді у відкритті касаційного провадження.

Скріншот ухвали колегії суддів Касаційного адміністративного суду Верховного суду України

Зазначимо, що 2 липня 2019 року до Корольовського районного суду м.Житомира надійшов затверджений обвинувальний акт від 25.06.2019 року в кримінальному провадженні по обвинуваченню начальника управління житлового господарства за ч.3 ст.368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв Житомир.info, Юрій Мостович був призначений на посаду начальника управління житлового господарства Житомирської міської ради з 1 жовтня 2018 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Мостович звільнення міськрада хабар  
Матеріали по темі