Місто

Тривалі прогулянки на вулиці, дистанція та погодинна дезінфекція рук: як працюють дитячі садочки у Житомирі

29 травня 2020, 16:35

Обмежена кількість дітей у групах, дотримання дистанції, заняття на свіжому повітрі та погодинна дезінфекція рук – у таких умовах сьогодні працюють дитячі садочки у Житомирі.

У ДНЗ №29 з одинадцяти груп поки відкрили шість. У кожній перебуває до восьми осіб.

Батьки можуть пройти лише до дитячого майданчика, де залишають та забирають своїх чад у визначений час. Якщо це потрібно зробити раніше, необхідно дзвонити вихователю, адже територію закладу впродовж дня зачинена.

«На сьогоднішній день у нас відкрито шість груп, всі вони мають виходи і входи на першому поверсі, тому що у нас є така можливість. Сьогодні 22 діток, а починали ми з 15, тобто кількість діток збільшується, і ми плануємо з червня місяця, з першого числа, приймати більшу кількість дітей», – розповідає в.о. завідувача ДНЗ №29 Світлана Логвинчук.


У групах та надворі дітей вчать дотримуватися дистанції.

«Це важко, адже ми так ніколи не працювали, вихователі працюють і бесіди проводять з дітьми, переглядають мультфільми, в ігровій формі доноситься до дітей необхідність близько один до одного не підходити. Щоб зберегти дистанцію на майданчику під час ігор. Знаю, що наші вихователі малюють будиночки для діток для того, щоб вони могли пересуватися від одного до іншого, при цьому не скупчуватись», – додає в.о. завідувача ДНЗ №29 Світлана Логвинчук.

Більшість часу діти разом із вихователями проводять на вулиці. Заняття з музики та фізкультури проходять за розкладом також на свіжому повітрі. У групах по черзі граються в ігрових зонах, а у спальнях лягають через ліжко, також прибрали деякі іграшки.

«Ми вилучили пазли, паперові, настільно-друковані ігри, звичайно, книги, пластилін, фарби – цим дітки поки що не користуються. Що стосується перебування на свіжому повітрі – максимум скільки можна. Поснідали, зібралися і вийшли на прогулянку. Якщо цілий день йде дощ, то зменшується частина прогулянки. Але у нас є павільйони, як ви бачите, вони світлі, великі та відремонтовані. Дітки можуть там перебувати і дихати свіжим повітрям», – говорить Світлана Логвинчук.

В групах діти миють руки з милом кожну годину, а на вулиці користуються вологими серветками.

«Ми мусимо просити у батьків принести вологі серветки, тому що дітям користуватися антисептиком не можна. На прогулянці дітям потрібно витерти ручки, вихователь бере з собою серветки і таким чином дотримуються гігієни», – каже в.о. завідувача ДНЗ №29 Світлана Логвинчук.

Наостанок у садочку зауважують: відкриватимуть інші групи, в залежності від того, як збільшуватиметься кількість дітей.

Надаємо, 27 травня житомирські дитсадки, після двох з половиною місяців карантину, розпочали прийом дітей. Наповнюваність груп невелика, а у приміщеннях досить прохолодно.

Як житомирські садочки готувалися приймати дітей, дивіться у сюжеті від

Як повідомляв Житомир.info, 26 травня 2020 року міський голова Сергій Сухомлин поінформував, що у 10 працівників житомирських садочків експрес-тест на коронавірус показав позитивний результат.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: садочок ДНЗ карантин  
Матеріали по темі