Місто

Держпродспоживслужба пояснила, як перевіряє заклади харчування в центрі Житомира

25 June 2020, 16:17

Наявність антисептичних засобів, масковий режим та соціальна дистанція між відвідувачами – дотримання таких протиепідемічних норм перевіряють фахівці Держпродспоживслужби в закладах громадського харчування Житомира. Спеціалісти розповідають: діють відповідно до постанови головного санітарного лікаря України, у якій є чіткий перелік вимог до кафе та ресторанів.

«На сьогодні є цілий ряд обмежень щодо функціонування, є певні вимоги щодо надання послуг населенню в закладах громадського харчування. Тому ми хочемо впевнитися, чи дійсно дотримуються цих вимог суб’єкти господарювання. В постанові головного державного санітарного лікаря №32 чітко виписаний перелік питань, на які ми спираємось і яких ми вимагаємо. Але й нічого зайвого від суб’єктів господарювання ми не просимо. В першу чергу – температурний скринінг персоналу: покажіть термометр, журнал запису і так далі. Друге питання – це дотримання гігієни. На вході повинні бути антисептичні засоби для відвідувачів, повинна зберігатись дистанція між клієнтами. На сьогодні дозволено приймати їжу і пити каву лише на відкритих майданчиках, в приміщенні поки робити цього не дозволено. Тому є певні обмеження щодо замовлення продукції, щодо її виносу і таке інше. Ну, і звісно ж, ми звертаємо увагу на дотримання персоналом протиепідеміологічних заходів: носіння масок, рукавичок, дезрежим обов’язково, які препарати використовуються, скільки разів миється посуд, куди утилізуються рукавички», – розповідає головний спеціаліст відділу санітарно-епідеміологічного нагляду та організації розслідування спалахів головного управління Держпродспоживслужби України в Житомирській області Віктор Павлік.


Якщо ж під час подібних інспекцій спеціалісти Держпродспоживслужби виявляють порушення, то співробітникам кафе вказують на них, або складають адмінпротокол.

«За результатами перевірки ми складаємо акт обстеження, де описуємо усе, що ми побачили, встановлюємо факт чи не факт порушення. Після цього з актом ми ознайомлюємо суб’єкта господарювання, фахівці наших територіальних управлінь готують матеріали припису, і якщо є грубі порушення, то складається адміністративний протокол», – каже Віктор Павлік.

У Держпродспоживслужбі кажуть: наразі кількість захворювань на коронавірус не дозволяє говорити, що хвороба відступає, а тому закликають персонал закладів громадського харчування та відвідувачів не нехтувати заходами безпеки та елементарними правилами гігієни.

Нагадаємо, 20 травня 2020 року Держпродспоживслужба показала, як перевіряє продовольчі ринки в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, 22 червня 2020 року в райцентрі Житомирської області COVID-19 підтвердили у працівниці Держпродспоживслужби, яка проводила перевірки дотримання карантину.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Держпродспоживслужба заклад харчування перевірка карантин  
Матеріали по темі