Місто

Чи знають містяни, де в Житомирі можна зробити тест на коронавірус та скільки він коштує. Опитування

26 червня 2020, 10:10

Чи хворі ви на COVID-19, можна дізнатися за допомогою так званого швидкого тесту. Ми вирішили запитати у житомирян, чи знають вони, скільки коштує тест на коронавірус та де його можна зробити у Житомирі.


«Чесно, не знаю. По чутках, десь 500 грн. Говорили, що в аптеках є, але я не перевіряла», – каже Ніна.

«Не маю уявлення. Мені здається, його тут не існує, тільки в інтернет-крамницях», – ділиться Євгеній.

«Тест на коронавірус – не знаю. Десь показують, але я не дивлюсь, вже давно…», – говорить Анатолій.

«Я знаю, що у приватній клініці «Сінево» можна зробити, просто рекламу чула. Цим питанням не цікавилася», – відповідає Людмила.

«Зовсім не чув, навіть не цікавився», – говорить Сергій.

«Не знаю, не цікавилась. Цінами також не цікавилась. Не збиралася поки робити тест», – каже Наталія.

«В «Медіборі». Вартості не знаю. (Чи можна зробити в комунальному закладі) не чула», – ділиться Лілія.

«Наскільки мені говорили, в клініці то можна. Десь до 400 грн мені казали, 390 грн, десь так», – каже Тетяна.

«В «Асклепії» можна, близько 1800 грн», – говорить Людмила.

«Навіть не думав про це. Нащо, якщо ти себе добре почуваєш, нащо тест», – розповідає Владислав.

«Не знаю, не цікавлюсь і навіть не хочу знати. Це моя думка така, я в це не вірю», – ділиться Олена.

26 червня, об 11.00 год., у прямому ефірі програми «Тема дня» Житомир.info заступниця міського голови Марія Місюрова розповість, яка відмінність між ІФА та ПЛР-тестами, чи варто довіряти експрес-тестам? Від чого залежить ціна дослідження? Хто може пройти тестування безкоштовно, а кому доведеться платити? Чи потрібно всім робити тести? Скільки часу дійсні результати? Де зробити тест дітям? Початок ефіру 26 червня об 11.00 год.

Нагадаємо, 17 червня виконком затвердив тарифи: у житомирських лікарнях зробити ІФА-тест на коронавірус можна буде за 120 грн, а ПЛР – за 1330 грн.

Як повідомляв Житомир.info, 6 травня стало відомо про плани влади Житомира закупити власну лабораторію для ПЛР-тестування житомирян. Попередньо міський голова повідомляв, що така лабораторії може коштувати близько 1 млн 200 грн та зможе робити до 800 тестів на коронавірус за добу.

8 травня мер Житомира повідомив про домовленість з австрійською компанією про постачання ПЛР-тестів, які в рази дешевші від тих, які пропонують приватні лабораторії Києва.

Спочатку таку лабораторію планували відкрити на базі первинної ланки медицини, проте створення нової лабораторії потребувало б більше часу та додаткових фінансових вкладень. Тож вирішили купувати ПЛР-обладнання для уже діючої лабораторії на базі дитячої поліклініки по вулиці Святослава Ріхтера.

5 червня в лабораторії для ПЛР-тестування завершували ремонтні роботи та готувалися до відкриття. Мер Житомира розповів, що тут тестування для житомирян коштуватиме дешевше, ніж у приватних лабораторіях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: коронавірус COVID-19  
Матеріали по темі