Влада

У Житомирській області за тиждень перевірили понад тисячу суб’єктів господарювання, порушення карантину виявили у 30%

1 July 2020, 15:05

Спеціалісти головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області протягом минулого тижня, з 22 по 28 червня, провели 1063 перевірки суб’єктів господарювання, порушення карантинних обмежень виявили у 30% випадків.

Про це 1 липня повідомило головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Зазначено, що, починаючи з 27 червня, рейдові перевірки проводились із залученням представників Національної поліції.

«Моніторинговими перевірками охоплено 32 агропродовольчі ринки області, порушення виявлені на 14 ринках. Типовими порушеннями на агропродовольчих ринках є:
- наявність поряд з ринками стихійної торгівлі;
- недотримання нормативної дистанції між відвідувачами та відповідно не дотримання кількості відвідувачів на нормативну торгову площу;
- не дотримання персоналом та відвідувачами маскового режиму», – йдеться у повідомленні.

За виявлені порушення складено 3 протоколи про адмінправопорушення по ст.42 КУпАП, надано 2 приписи та 7 попереджувальних листів з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства.

Також зазначено, що спеціалісти управління протягом 22-28 червня провели 200 перевірок закладів громадського харчування, порушення виявлені на 84 об’єктах (42%). Найбільш поширені порушення в закладах громадського харчування є:
- відсутність дезінфікуючих засобів для проведення вологого прибирання приміщень закладів та поверхонь, місць, предметів найбільшого контакту персоналу та відвідувачів, неякісне проведення прибирання;
- відсутність або недостатня забезпеченість персоналу засобами індивідуального захисту та невикористання персоналом всіх необхідних засобів індивідуального захисту при їх наявності;
- допуск в заклади відвідувачів без засобів індивідуального захисту;
- не дотримання дистанції між відвідувачами в черзі для обслуговування та між обідніми столами для відвідувачів закладів;
- відсутність маркування про дотримання дистанції біля входу в заклад;
- використання багаторазових меню, які не піддаються знезараженню;
- використання закладом багаторазового посуду при відсутності умов для якісного його миття (відсутність посудомийних ванн).

За виявлені порушення керівникам закладів надано 75 приписів та попереджувальних листів з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства, підготовлено 14 інформацій до органів місцевого самоврядування, складено 33 протоколи про адмінправопорушення по ст.42 КУпАП.

Також спеціалісти Держпродспоживслужби здійснили 633 перевірки підприємств продовольчої та непродовольчої торгівлі, порушення виявлені на 182 об’єктах (29%). За виявлені порушення керівникам закладів надано 141 припис та попереджувальний лист з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень чинного законодавства, складено 57 протоколів про адмінправопорушення по ст.42 КУпАП.

Про виявлені порушення карантинних обмежень 30 червня інформували і в ГУ Нацполіції у Житомирській області.

«З 20 червня в області було посилено заходи із запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Поліцейські продовжують проводити превентивні заходи, у тому числі перевірки об’єктів торгівлі, підприємств з перевезення пасажирів, розважальних закладів тощо. За цей період виявлено майже дві сотні порушень та складено відповідні адміністративні матеріали», – пишуть у пресслужбі ГУНП.

Зазначено, що загалом з 20 червня поліцейські виявили 183 порушення встановлених обмежень щодо запобігання поширенню коронавірусу. У переважній більшості матеріали за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення були складені відносно продавців та покупців торгівельних закладів, а у 10 випадках – стосовно їх керівників.

Як повідомляв Житомир.info, 25 червня 2020 року виконавчий комітет Житомирської міської ради на позачерговому засіданні дозволив кафе та ресторанам обслуговувати відвідувачів не лише на літніх майданчиках, а й у приміщеннях.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: карантин Держпродспоживслужба рейд перевірка  
Матеріали по темі