Події

Жителя Житомирської області викрили у втручанні в роботу мобільних операторів: приймав міжнародні виклики і підмінював їх на національні

6 July 2020, 12:24

Кіберполіція викрила мешканця Житомирської області у несанкціонованому втручанні в роботу операторів мобільного зв’язку.

Про це 6 липня повідомила пресслужба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

«Співробітники Департаменту кіберполіції Нацполіції спільно із Головним слідчим управлінням НПУ, Службою безпеки України, під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора України, викрили чоловіка у несанкціонованому втручанні в роботу мереж електрозв’язку національних операторів телекомунікаційних послуг. За допомогою спеціального обладнання фігурант підмінював міжнародний трафік на псевдонаціональний. За попередніми даними сума збитків складає понад півмільйона гривень», - йдеться у повідомленні.

Кіберполіція встановила, що до таких дій причетний мешканець Житомирщини, 1985 року народження. Фігурант розмістив велику кількість точок із спеціалізованим телекомунікаційним обладнанням, в якому розміщувались sim-картки українських операторів мобільного зв’язку.

Обладнання було налаштоване на прийом вхідних викликів з-за кордону із подальшим перенаправленням під виглядом псевдонаціональних в обхід Міжнародного центру комутації. Таким чином міжнародні виклики тарифікувались як національні. Для таких дій фігурант використовував понад півтори тисячі стартових пакетів найбільших українських операторів мобільного зв’язку.

Правоохоронці провели обшуки за місцем мешкання фігуранта, в транспортних засобах та гаражних приміщеннях. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, стартові пакети, мобільні телефони, спеціалізоване телекомунікаційне обладнання, яке приймало міжнародні виклики та підмінювало на псевдонаціональні. Попереднім оглядом техніки встановлено доступ до особистого кабінету, через який фігурант керував налаштуваннями телефонії.

«За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) Кримінального кодексу України. Фігуранту загрожує до 6 років ув’язнення. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни. Слідчі дії тривають», - повідомили правоохоронці.

У пресслужбі СБУ уточнили, викрили та блокували протиправну діяльність організованої групи осіб, які сприяли роботі псевдооператорів мобільного зв’язку «Фенікс» і «Лугаком» з так званих «Л/ДНР».

"Оперативники спецслужби встановили, що організували нелегальний бізнес мешканці Житомира і Києва. Вони, використовуючи спеціальне програмне забезпечення і телекомунікаційне обладнання, забезпечували підміну номерів абонентів. У такий спосіб зловмисники видавали міжнародний трафік псевдооператорів «Фенікс» і «Лугаком» з території «Л/ДНР» та Російської Федерації за місцеві телефонні розмови українських абонентів. За висновками експертів, така діяльність завдавала шкоди репутації нашій державі як надійного міжнародного партнера у сфері організації зв’язку та захисту світових інвесторів. Під час обшуків правоохоронці виявили документальні матеріали, комп’ютерну техніку, електронні носії інформації та майже 17 тисяч пакетів операторів мобільного зв’язку України, які доводять протиправну діяльність", - повідомили в СБУ.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2020 кіберполіція викрила двох шахраїв з Житомирської області, які налагодили схему «працевлаштування» за кордоном.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: кіберполіція мобільний зв'язок  
Матеріали по темі