Місто

Розслідування за заявою депутата облради щодо будівництва АЗС у Житомирі на проспекті Незалежності продовжили до грудня

10 липня 2020, 11:59

За клопотанням слідчого Житомирського відділу поліції суд дозволив продовжити строк досудового розслідування щодо будівництва автозаправної станції проспект Незалежності, 29 до 14 грудня.

Відповідна ухвала Богунського районного суду м.Житомира від 9 червня 2020 року оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Слідчий звернулася до суду з клопотанням про продовження строку досудового розслідування, в якому вказала, що до Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області надійшла заява депутата Житомирської обласної ради ОСОБА_1 з приводу того, що за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 29 , будується автозаправна станція з порушенням будівельних норм та правил безпеки. За даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019060020002431, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України», - зазначається в ухвалі.

Зауважимо, що кримінальне провадження за заявою депутата було відкрите 14 червня 2019 року. В матеріалах суду вказано, що депутат облради, який звернувся із заявою – це Володимир Кропивницький. Зазначимо, що Кропивницький до квітня 2019 року очолював фракцію ВО «Батьківщина» в Житомирській обласній раді, а на сесії 23 травня 2019 року заявив про вихід з фракції і зараз є позафракційним.

«В ході досудового розслідування встановлено, що Житомирською міською радою прийнято рішення № 765 від 26.09.2014 року «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок юридичним особам державної та комунальної власності». Департаментом містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради видано Висновок № 13/2015 для розгляду та погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування будівель торгівлі за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 29. У подальшому, Житомирською міською радою було прийнято рішення № 175 від 16.03.2016 року «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою: м. Житомир, проспект незалежності, 29, з метою реалізації на земельному аукціоні», рішення № 398 від 13.10.2016 року «Про затвердження переліку земельних ділянок в м. Житомирі призначених для продажу на земельних торгах у формі аукціону». Житомирською міською радою було прийнято рішення № 1175 від 21.12.2016 року «Про проведення земельних торгів у формі аукціону в м.Житомирі». Переможцем даних торгів стало Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮПІДЖІ» (код 38862560). Однак, у подальшому, Департаментом містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради видано містобудівні умови та обмеження від 08.08.2017 року за № 52/17 на нове будівництво АЗК з пунктом сервісного обслуговування населення, адміністративними приміщеннями, АГЗП та автомийки за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 29. Отже, земельна ділянка виділялася та продавалася з аукціону не під будівництво АЗС, а під вже готовий проект щодо можливості будівництва та обслуговування будівель торгівлі в межах земельної ділянки, про що й свідчить рішення Житомирської міської ради № 48 від 28.12.2015 року з додатками», - йдеться в матеріалах суду.

В кадастровій карті цільове призначення зазначеної земельної ділянки - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі

Зі слів заявника, під час проведення процедури громадських слухань 01.12.2014 року для подальшого виготовлення містобудівної документації, а саме плану територій за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 29, були порушені права мешканців мікрорайону за місцем проведення будівництва, а також звіт про проведення таких громадських слухань відсутній на сайті міської ради. Нагадаємо, Володимир Кропивницький був депутатом Житомирської міської ради минулого скликання (2010-2015 рр.) – обирався по мажоритарному округу від Соціалістичної партії.

В ухвалі Богунського райсуду від 9 червня 2020 року також детально розписано, які слідчі дії вже проведені та кого допитали.

Також слідчий повідомив, що до Богунського районного суду було подане клопотання про накладення арешту на майно, а саме на земельну ділянку площею 1,1 га, розташовану за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 29, але суд у задоволенні вказаного клопотання відмовив.

Крім того, як свідка допитали депутата Житомирської міської ради Владислава Пучича щодо його участі у громадських слуханнях.

«Допитано в якості свідка депутата Житомирської міської ради ОСОБА_7, який повідомив, що на громадських слуханнях він не був, а цитата із протоколу громадських слухань є дійсно його, проте, як пояснив останній, вказаний текст він проговорював при інших обставинах (при яких саме - не пам`ятає), а станом на дату, зазначену у протоколі громадських слухань, як повідомив ОСОБА_7, він був біля прокуратури Житомирської області на мітингу. Також останній повідомив, що дійсно, на оглянутому відеозаписі (див. попередній абзац) дійсно його голос, проте коли і при яких обставинах він все це проговорював, ОСОБА_7 не пам`ятає, але точно не на громадських слуханнях з приводу будівництва АЗС по проспекту Незалежності, 29 в м. Житомирі», - йдеться в ухвалі.

Нагадаємо, 1 грудня 2014 року вдень біля обласної прокуратури проходила акція житомирських активістів, які підпаленими шинами вирішили «привітати» прокурорів з професійним святом.

Нижче інформація щодо допитів та слідчих дій

Досудове розслідування мало б закінчитися 14 червня 2020 року, але слідчий обґрунтував необхідність його продовження додатковими допитами та експертизами.

«Строк досудового розслідування закінчується 14.06.2020 року, однак завершити досудове розслідування до вказаного строку не представляється можливим, оскільки в ході досудового розслідування призначено комплексну судово земельно-технічну, будівельно-технічну експертизу та з питань землеустрою, судово-технічну експертизу документів, судово-екологічну експертизу, проведення яких на даний час триває. Після проведення вищезазначених експертиз, потрібно буде додатково допитати посадових осіб Житомирської міської ради, Департаменту містобудування, Державної архітектурно-будівельної інспекції в Житомирській області, інспекторів екологічної інспекції Поліського округу, посадових осіб ТОВ «Юпіджі». Неможливість проведення зазначених дій раніше обумовлена тривалістю виконання комплексної судово земельно-технічної, будівельно-технічної експертизи та з питань землеустрою, судово-технічної експертизи документів, судово-екологічної експертизи. Крім цього, за результатами зазначених експертиз, можлива необхідність проведення додаткових слідчих дій, таких як: додаткові допити свідків, призначення додаткових експертиз тощо. Висновки зазначених судових експертиз та проведення за їх наслідками слідчих дій мають важливе значення для судового розгляду щодо встановлення обставин вчинення злочину та прийняття законного і об`єктивного рішення по суті. Крім того, проведення зазначених слідчих дій може потребувати значного часу для організації їх виконання, а тому клопотання підлягає до задоволення», - йдеться в ухвалі.

Богунський райсуд ухвалив продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових 14.06.2019 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 236 (Порушення правил екологічної безпеки), ч. 1 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України, до одного року шести місяців, а саме до 14.12.2021 року.

Зазначимо, що продовження строку до півторарічного терміну передбачає його завершення 14 грудня 2020 року, але в оприлюдненій ухвалі вказаний 2021 рік.

Водночас 7 липня мережа АЗС UPG анонсувала відкриття нової автозаправки у Житомира на проспекті Незалежності, 29, а мешканці прилеглих будинків за підтримки деяких місцевих активістів продовжують протестувати.

Фото з Facebook-групи «Житомир проти АЗС UPG»

Як повідомляв Житомир.info, ТОВ «Юпіджи» будує торговельно-автозаправний комплекс у Житомирі на проспекті Незалежності, 29. Проти будівництва виступають мешканці прилеглих будинків, які вже кілька разів перекривали дороги та вимагали скасувати будівництво рішенням сесії міської ради. На сесії міської ради 31 жовтня 2019 року депутати скасували містобудівні умови для АЗС на проспекті Незалежності та запропонували ТОВ іншу ділянку в Житомирі, але забудовник проігнорував цю пропозицію. 28 січня 2020 року мер Сергій Сухомлин підписав розпорядження про службове розслідування, предметом якого є «виконання заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Кондратюком С.М. посадових обов’язків при погодженні заяви про наміри, поданої ТОВ «ЮПІДЖІ», в.о. начальником управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради Магданюком О.А. посадових обов’язків при видачі дозвільних документів при будівництві АЗС по просп. Незалежності, 29, а також питання підписання протоколу громадських слухань від 01.12.2014 року по земельній ділянці за адресою Житомир, просп. Незалежності, 29». Строки службового розслідування були продовжені до квітня 2020 року, наразі його результати не відомі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: АЗС проспект Незалежності суд Юпіджи Кропивницький поліція слідчий  
Матеріали по темі