Влада

Жителі двох сіл Андрушівського району мітингували під Житомирською ОДА через приєднання до не тієї ОТГ

14 липня 2020, 14:20

Вранці 14 липня кількадесят жителів сіл Мостове та Любимівка Андрушівського району зібрались під стінами Житомирської облдержадміністрації з плакатами. Люди кажуть: вони категорично проти приєднання їх населених пунктів до Андрушівської ОТГ, натомість вони хочуть приєднатись до Попільнянської ОТГ.

«До Андрушівки 25 кілометрів по страшній дорозі, де яма на ямі. До Попільні 15 км і дорога краща. В Попільню ми їдемо 10-12 хвилин, до Андрушівки – більше години. Так склалось історично, що ми співпрацюємо більше з Попільнянським районом. В сусідньому селі Сокільча навчаються діти. В нас через об’єднання постійні проблеми із закриттям школи через малу кількість учнів. В сусідньому селі Попільнянської ОТГ середня школа, дитячий садочок. Альтернатива – це Андрушівка. 25 кілометрів по такій дорозі. Взимку діти сиділи б місяцями вдома. Невідомо, що буде із довезенням людей. Жителі села проти вступу в Андрушівську громаду. Три рази в нас було громадське опитування, ходили із хати в хату, не нав’язуючи свою думку, і запитували людей. Переважна більшість людей проти приєднання в Андрушівську громаду, але нас включили в перспективний план, не зважаючи на рішення людей», – розповідає Мостовецький сільський голова Валентина Рокитенець.


У Житомирській ОДА розводять руками – мовляв, жителі Мостового та Любимівки невчасно подали документи про приєднання до іншої об'єднаної територіальної громади.

«Ми живемо в правовій державі і повинні все робити в визначені законом терміни. По цих населених пунктах: якби вони прийняли своє рішення трохи раніше, на тиждень, була б можливість їх включити і внести зміни до перспективного плану, який затверджений Урядом був 15 квітня. Після цього 12 червня було відповідне урядове розпорядження про визначення адміністративних центрів, і прем'єр-міністр України дав доручення в одноденний термін внести корективи. У нас по Волицькій ОТГ в Андрушівському районі такі корективи були внесені. Вони вчасно донесли документи, ми внесли зміни і подали їх до центральних органів виконавчої влади. Що стосується цих населених пунктів – вони просто не встигли», – каже начальник організаційного відділу апарату Житомирської ОДА Олександр Бабич.

Наразі внести зміни у вже ухвалене рішення вкрай складно, переконані в облдержадміністрації.

«Наразі має розглядатись субрегіональний рівень на рівні Верховної ради. Буде прийматись відповідний закон про ліквідацію і утворення нових районів. Це буде постанова Верховної ради України. Фактично до цього все прив’язується: виборчий процес, є виборчі округи, майбутні 4 адміністративні райони. На сьогодні такі зміни внести неможливо», – каже Олександр Бабич.

Втім, люди налаштовані рішуче іу випадку, якщо їх вибір не врахують, готові навіть перекривати дороги.

Нагадаємо, 9 червня 2020 року Мінрегіон оприлюднив карти майбутніх районів: в Житомирській області утворили 4.

Як повідомляв Житомир.info, 12 липня 2019 року під час «Години запитань до Уряду» у Верховній раді тодішній віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко презентував модель «ідеальної європейської України», відповідно до якої в Житомирській області мало бути 4 райони. Житомирська ОДА пропонувала п’ять проєктних районів: Житомирський, Бердичівський, Коростенський, Малинський та Новоград-Волинський. Наприкінці березня 2020 року пропозицію ОДА про створення в Житомирській області п’яти районів не підтримали.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мітинг протест ОДА Андрушівський район ОТГ Мостове Любимівка  
Матеріали по темі