Економіка

Аграрна компанія АСТ розпочинає органічну обробку земель Житомирщини

17 липня 2020, 14:22

На території Житомирської області розпочався екологічний обробіток посівів кукурудзи на полях, які орендує аграрна компанія АСТ.

Компанія використовує екологічний метод захисту рослин, альтернативний внесенню хімічних пестицидів. Обробка відбувається за допомогою трихограми (маленької корисної комахи, яку іноді називають фітодоктором). Мушку вносять на поля авіаційним методом, тобто літаком чи дроном за правилами органічного землеробства.

Після попадання на поле мушка вишукує яйця кукурудзяного метелика та знешкоджує їх. Таким чином, не даючи можливості шкідникам розселитися по полю.

Якщо, раптом, подує вітер і трихограма перекинеться на город чи присадибну ділянку, це означатиме лише додатковий захист врожаїв від шкідників – капустяної совки, яблуневої плодожерки тощо. Кількість мушки, що вноситься, є відносно невеликою, природа сама відрегулює її подальшу кількість. Тому авіаційне внесення комахи не несе ніякої загрози екосистемі.

Кожне поле буде оброблятися 2 рази. Фактично, трихограма – це звичайна комаха, яка і без того є поширеною в природі України і є частиною її біорізноманіття. Вона не вживає листя чи плоди, а у якості харчування її цікавлять лише яйця шкідників.

Виробниками трихограми є Науково-виробничий центр «Агробіотехнологія»/ПП «Агрономіка» та Вінницька районна біолабораторія, що мають відповідні сертифікати та нагороди, державну реєстрацію.

В Україні цей метод використовується вже не перший рік. Метод був розроблений більше 100 років тому, застосовувався і в СРСР. Активно використовується в країнах, які цінують органічну продукцію – Німеччині, Чехії, США, Канаді та інших.

Трихограма допомагає знищувати шкідників і на присадибних ділянках

Більше інформації по темі біологічного захисту рослин надав Кіндрась Володимир Леонідович Начальник відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області

«Зважаючи на ситуацію, яка сьогодні складається в сфері захисту сільськогосподарських культур від шкідників та хвороб, збільшення посівів таких культур, як кукурудза та соя, які вимагають чималої кількості хімічних обробок, звісно, перехід на біологічний метод захисту рослин є дуже актуальним.

На жаль, більшість сільгосппідприємств застосовують лише хімічні препарати, пестициди. Але частина підприємств вже використовують і трихограму. І вони кажуть про непогані результати.

Найчастіше застосовують трихограму на посівах кукурудзи. І якогось негативного впливу – на водойми, живі організми, присадибні ділянки можна не боятися. Навпаки, якщо застосовувати трихограму і шкідливих організмів їй недостатньо або десь вітром її далі занесло від поля, вона протягом досить короткого часу може допомагати знищувати шкідників і на присадибних ділянках. Тому скарг на трихограму від населення ми не отримуємо – скоріш позитивні відгуки.

Трихограма може вільно використовуватися біля населених пунктів, пасік та водоймищ, її внесення не регламентується. Адже біологічний метод – це використання сил природи, а природу людина не може і не має регламентувати. Використання цього методу можна лише вітати, і не лише над полями».

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: поле агрономія пестициди АСТ землеробство органіка  
Матеріали по темі