Здоров'я

​В НСЗУ розповіли, що входить до безкоштовних послуг, які надаються в стаціонарах лікарень

4 серпня 2020, 14:26

На сьогоднішній день НСЗУ уклала контракти з 1084 закладами охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарах. Які послуги входять до безоплатного пакета, що надається в стаціонарі медзакладу, 3 серпня пресслужба НСЗУ перелічила на своїй сторінці у фейсбук.

«На сьогодні НСЗУ законтрактувала 1084 заклади на надання медичної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах. З них: 1049 закладів – без проведення хірургічних операцій; 843 заклади – на здійснення хірургічних операцій в стаціонарних умовах. За надання стаціонарної допомоги пацієнтам в квітні-липні цими закладами НСЗУ вже виплатила їм 10 млрд грн», - йдеться у повідомленні.

В безоплатний пакет з надання медичної допомоги в стаціонарі медзакладу включено:

  • інструментальні та лабораторні обстеження, включаючи патоморфологічні;
  • надання медичної допомоги, направленої на полегшення, зняття чи усунення симптомів і проявів захворювання чи іншого порушення життєдіяльності, нормалізацію порушених процесів життєдіяльності і одужання, відновлення здоров’я пацієнтів;
  • забезпечення знеболення та медикаментозної терапії;
  • проведення хірургічних операцій з забезпеченням анестезії та післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення і подальша медикаментозна терапія;
  • цілодобовий лікарський та медсестринський догляд;
  • медична реабілітація в гострому періоді;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
  • харчування в стаціонарних умовах.

Окрім того, пацієнту надаються безоплатно ліки, які заклад отримує через централізовані держзакупівлі.

Для отримання цієї допомоги безоплатно пацієнт має звернутись з направленням лікаря до самостійно обраного медзакладу, який уклав договір з НСЗУ на надання потрібних пацієнту послуг. В разі невідкладного стану пацієнт може звернутись до лікарні без направлення, або викликати «швидку» за номером 103, яка доставить його до медзакладу.

«На сьогодні понад 36 тисяч пацієнтів були госпіталізовані, у 77% випадків - це була планова госпіталізація, 23% - ургентна. В 2021 році НСЗУ пропонує збільшити базову ставку для оплати стаціонарної допомоги в 2,9 раза. Це один з ключових тарифів програми медичних гарантій. Цього року базова ставка складає 4,5 тис.грн, наступного - ми пропонуємо її підняти до 13 тис. грн. До цієї базової ставки, так як і в 2020 році, будуть застосовуватися підвищуючі та понижуючі корегувальні коефіцієнти, які відображатимуть складність лікування», - повідомили в НСЗУ.

Нагадаємо, за три місяці дії програми медгарантій (квітень–червень 2020) лікарні Житомирської області отримали від НСЗУ 560,5 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, на початку квітня 2020 у НСЗУ розповіли про другу хвилю медреформи: лікарні Житомирської області отримають 1,46 млрд грн на рік.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: НСЗУ медреформа лікарня стаціонар безоплатний пакет меддопомога  
Матеріали по темі