Місто

Житлові питання на Житомирському виконкомі: компенсація на житло пораненим учасникам АТО, п’ять квартир поліцейським

7 серпня 2020, 10:53

Житомирська міська ОТГ отримала субвенцію з державного бюджету на виплату грошової компенсації за житло для сімей осіб з інвалідністю I-II групи, яка настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Питання розподілу субвенції розглядали на позачерговому засіданні міськвиконкому 7 серпня.

«Відповідно до постанови Кабміну та розпорядження голови облдержадміністрації від 3 серпня 2020 року для міста Житомира передбачена субвенція для закупівлі житла інвалідам та членам сімей загиблих (учасників АТО/ООС). Загальна сума субвенції – 6 мільйонів 355 тисяч 837 гривень. Прошу дати погодження прийняти їх до бюджету, це буде грошова компенсація для чотирьох сімей», - доповіла директор департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.

Директор департаменту соціальної політики Вікторія Краснопір уточнила, що впродовж тижня люди отримають кошти на житло.

«Протягом тижня ми перерахуємо ці кошти і люди будуть купувати житло, яке вони визначать на території України. Це грошова компенсація і учасники АТО інваліди І й ІІ групи самі визначають, де придбавати житло. Всі наші родини збираються купити житло у Житомирі», - пояснила Вікторія Краснопір.

Нагадаємо, Уряд на засіданні 1 липня 2020 року ухвалив рішення про виділення коштів на придбання житла для українських військових, які отримали поранення на Донбасі, та їхніх родин: Житомирській області виділили 23 млн 770 тис. 886 грн субвенції.

Також члени виконкому розглянули питання про надання жилої площі громадянам міста.

«Даним проєктом рішення пропонується надати п’ять квартир поліцейським, які згідно з рішення житлової комісії головного управління Нацполіції. Квартири належать Нацполіції України, знаходяться в оперативному управління Нацполіції Житомирської області. Це їхнє житло, але черговики наші, бо зараз Нацполіція не веде окремий квартирний облік. Одна квартира (службова) звільнена і чотири новопридбаних за рахунок ГУНП», - зазначила керівник відділу по обліку та розподілу жилої площі Наталія Дідківська.

Крім того, проєктом рішення була надана квартира учаснику бойових дій.

«Надаємо квартиру учаснику АТО, там багатодітна сім’я. Квартира надається на вул. Генерала Всеволода Петріва, яку він за свої кошти шляхом реконструкції облаштував», - пояснила Наталія Дідківська.

Нагадаємо, 30 січня 2019 року виконавчий комітет Житомирської міськради дозволив виготовлення проєктно-кошторисної документації на реконструкцію частини приміщення ВЖРЕПУ №14 по вул. Всеволода Петріва, 5 під квартиру для учасника бойових дій, підполковника Святослава Щербини. На початку лютого 2020 року мер Сергій Сухомлин приходив в переобладнану квартиру на своєрідне новосілля.

Як повідомляв Житомир.info, на 1 січня 2020 року у виконавчому комітеті Житомирської міської ради на квартирному обліку перебували 12194 сім’ї, з них: на загальних підставах – 6262 сім’ї; користуються правом першочергового одержання житла – 2804 сім’ї; користуються правом позачергового одержання житла – 3128 сімей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: виконком житло квартира АТО субвенція ГУНП  
Матеріали по темі