Суспільство

У райцентрі Житомирської області хлопчик із синдромом Дауна втік з дитсадка, батьки звинувачують вихователів

19 серпня 2020, 10:01

У Новограді-Волинському Житомирської області шестирічний хлопчик із синдромом Дауна втік із дитячого садка і сам прийшов додому. Зникнення дитини в дошкільному закладі помітили лише після того, як завідувачці подзвонили батьки – принаймні так вони запевняють. У дитсадку це заперечують. Тепер батьки вимагають притягнути до відповідальності виховательку та адміністрацію закладу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН від 18 серпня.


Відео ТСН

Шестирічного Тимура щоранку до садочка водить старша 15-річна сестричка Вікторія. Так було і того ранку. Але вже за півтори години хтось почав стукати в двері. Коли мати відчинила, ледь не втратила мови – на порозі стояв Тимур.

«Розуміємо, що наша дитинка просто прийшла сама із садочка. Я телефоную завідувачці, кажу: "Вікторіє Іванівно, де моя дитина?", (відповідає, – ред.) "Вона в садочку, твоя дитина". "Ні, кажу. Чому він вдома?", обурюється мама хлопчика Оксана Кривенко.

Від садочка до дому із півкілометра, і йти треба проїжджою частиною, бонемає тротуару. Те, що їхня дитина не потрапила під машину, чи не заблукала – диво, кажуть батьки, бо Тимур майже не розмовляє і погано орієнтується.

«Він дуже доброзичливий, іде на контакт дуже просто, його могли б узяти за руку і завести бозна куди, і він нічого б не зміг сказати», говорить батько дитини Олександр Кривенко.

«Чи він одразу знайшов дорогу, чи він шукав – ми не знаємо. Коли ми подзвонили, то вони навіть не бачили, що дитини немає. Вони просто були зайняті святкування дня народження», – говорить мама хлопчика.

У садочку – своя версія, як усе було. Завідувачка каже, що того дня в цій групі було лише шестеро дітей, троє з них – з вадами здоров'я. Вихователька відвернулася на мить на іншу дитину, у якої випав слуховий апарат. Поки допомагала, хлопчик вибіг через відкриті ворота.

«Було обшукано прилеглу територію, всі кущі, і тут я повідомила, що дитина вже вдома, тобто, це було три хвилини», – каже завідувачка ДНЗ №16 м. Новограда-Волинського Вікторія Данюк.

У поліцію працівники дитсадка про інцидент не повідомляли, каже завідувачка, бо хлопчик швидко знайшовся. Батьки Тимура написали скарги на виховательку та адміністрацію закладу в міське управління освіти. Хочуть, щоби їх покарали за недогляд дитини.

«Зрозуміло, що це службова недбалість, притягнуто до адміністративної відповідальності осіб, з вини яких сталася ця подія, – це вихователя і комірника», – розповіла керівниця управління освіти Новоград-Волинської міської ради Тетяна Ващук.

Коли інциденту надали розголосу, кажуть батьки Тимура, чиновники їм почали докоряти тим, що неодноразово виділяли фінансову допомогу на дитину. На захист батьків стали інші мами.

«У вас є вихователь і помічник вихователя, ви повинні були дивитися за дитиною. Те, що одна відвернулася, є інший асистент», – говорить голова громадської організації «Матусі Новограда-Волинського» Олександра Колесник.

Батьки Тимура написали скарги в Міністерство освіти, бо певні, що догани виховательці та комірнику садочка – не достатнє покарання, а сина збираються перевести в інший дошкільний заклад.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2018 року в Житомирі 4-річна дівчинка потрапила до реанімації після того, як скуштувала гриби на майданчику дитсадка.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Новоград-Волинський дитина дитсадок ДНЗ синдром Дауна  
Матеріали по темі