Навіть якщо дитина уже впевнено ходить, може самостійно сісти в автівку, але її зріст ще не досяг 145 см, без спеціального автокрісла не обійтися. Для таких випадків використовують уже не класичний варіант, а бустер для дітей – модель без спинки та підголівника. Завдання такого сидіння – зробити дитину трішки вищою, щоб ремінь безпеки проходив не по шиї, а від ключиці і до стегна.
Типи бустерів
Розрізняють два типи автомобільних бустерів для дітей:
- тип 2/3;
- тип 3.
Перші – оптимальний вибір для тих, хто шукає універсальне дитяче сидіння, яке б служило декілька років. Моделі типу 2/3 розраховані на малечу від 3 до 12 років та вагою від 15 до 36 кг. Моделі типу 3 розраховані на більших дітей – вагою від 22 до 36 кг.
Класифікація сидінь по типу матеріалу
Вибираючи додаткове сидіння в авто, слід перевірити не лише розмір виробу – аби він був зручним для дитини, але й звернути увагу на матеріали, з яких виготовлений бустер. Найпопулярніші варіанти:
- пінопластові;
- пластикові;
- металічні каркасні.
Пінопластові моделі найдешевші, проте і служать вони не надто довго – будь-який необережний рух може призвести до того, що таке сидіння розкришиться. І у випадку ДТП такий бустер дитину також не захистить.
Пластиковий бустер – оптимальний варіант для тих, хто шукає легке, мобільне, але міцне додаткове сидіння. Один із найпопулярніших варіантів.
Моделі з металічним каркасом найбільш довговічні, надійні та зручні, але важать значно більше, ніж попередні. Таке сидіння може прослужити дитині декілька років і при цьому зберегти всі свої характеристики.
Який бустер купити для дитини – вирішувати батькам. Однак слід пам’ятати, що від якості виробу залежить не тільки комфорт малечі, але і її здоров’я, а інколи навіть і життя. А на такому економити не варто.