Події

Збитки від мору риби в річці Роставиця у Житомирській області складають майже 1 млн грн, маслозавод запросив екологів на перевірку

3 вересня 2020, 12:52

Збитки від масштабного мору риби у річці Роставиця в смт Ружин Житомирської становлять майже 1 мільйон гривень. Правоохоронці шукають винних у загибелі біоресурсів, яким буде пред’явлена претензія на зазначену суму.

Про це 3 вересня у Facebook повідомила пресслужба Державної екологічної інспекції Поліського округу.

«01.09.2020 до Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшла інформація від Житомирського рибоохоронного патруля щодо масового мору риби в річці Роставиця, в межах смт Ружин Житомирської обл. Працівниками Інспекції спільно з Житомирським рибоохоронним патрулем при виїзді на місце події було обстежено три ділянки водного об‘єкта річки Роставиця та виявлено велику кількість загиблої риби, а саме: короп та товстолоб. За результатами проведеного комісійного підрахунку загальна кількість загиблої риби складає 7568 екземплярів», – нагадують екологи.

З метою встановлення причин загибелі водних біоресурсів працівники відділу інструментально-лабораторного контролю проведели заміри вмісту розчиненого кисню у воді, який становив 2,8 мг/дм3 (при нормі не менше 4,0 мг/дм3), а також відібрали воду з метою подальшого дослідження.

«На місце події працівниками Інспекції було викликано слідчо-оперативну групу. Розмір шкоди, заподіяний державі внаслідок загибелі риби, становить 912 тис. 765 грн (виділено редакцією). За результатами слідчих дій поліції винним особам, які допустили загибель водних біоресурсів буде пред‘явлено претензію на вищезазначену суму», – інформують у пресслужбі екоінспекції.

Там також зазначають, що станом на 02.09.2020 до Державної екологічної інспекції Поліського округу звернулося підприємство ДП «РУЖИН-МОЛОКО» з клопотанням про проведення позапланової перевірки на предмет скидання виробничих стоків на поля фільтрації підприємства та непотрапляння їх у водний об‘єкт річки Роставиця з метою зняття соціальної напруги населення стосовно загибелі водних біоресурсів.

У відділі комунікації поліції Житомирської області в коментарі Житомир.info уточнили, що слідчі дії за фактом мору риби нині тривають.

«Тривають слідчі дії, зокрема призначено низку експертиз (у тому числі, води), також мають бути результати інших досліджень, адже навіть погодні умови мають значення», – зауважують у поліції.

Нагадаємо, 1 вересня 2020 року в річці Роставиця в смт Ружин Житомирської області була зафіксована масовий мор риби: загинуло понад 7,5 тисяч екземплярів товстолоба та 8 та кілька коропів . Селяни впевнені, що водойму забруднює місцевий маслозавод. Однак на підприємстві усе заперечують.

Як повідомляв Житомир.info, 31 серпня 2020 року Житомирський рибоохоронний патруль інформував про те, що у річці Тетерів у межах села Левків Житомирського району, з невідомих причин загинуло понад 100 рибин.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: риба рибоохоронний патруль мор Ружин річка Роставиця  
Матеріали по темі