Економіка

У центрі зайнятості констатують, що криза на ринку праці в Житомирській області спадає

4 вересня 2020, 12:06

Серпень на ринку праці Житомирської області став переламним місяцем: нових безробітних зареєстрували менше, а вакансій – більше, у порівнянні з попередніми періодами.

Про це 3 вересня повідомила пресслужба Житомирського обласного центру зайнятості.

«Так, на 1 вересня у центрах зайнятості та їх філіях в області було зареєстровано 20,6 тис. безробітних, що на 840 менше, як на 1 серпня. А кількість вакансій за місяць зросла у півтора разу: з 2,3 тис. до 3,5 тис.», – йдеться у повідомленні.

У центрі зайнятості зауважують, що зменшення кількості безробітних в області впродовж карантину ілюструє спад реєстрації звернень до служби зайнятості: у квітні статус безробітного отримали 5,4 тис. осіб, у травні – 3,6 тис. осіб, у червні – 2,9 тис. осіб, у липні – 2,6 тис., у серпні – близько 2 тис.

«Водночас, ситуація залишається напруженою, адже нинішня кількість зареєстрованих безробітних перевищує минулорічну на 46% (на 1 вересня 2019 року було зареєстровано 14,1 тис. безробітних). Кількість вакансій також поки "не дотягує" до минулорічних показників: торік на початок вересня було 4,2 тис. вільних робочих місць, або на 18% більше, як цього року», – констатують у центрі зайнятості.

Загалом за період карантину (з 12 березня по 31 серпня) статус безробітного отримали 16,9 тис. громадян. Допомогу по безробіттю отримували 16,2 тис. осіб. Працевлаштовані за цей період – 11,6 тис. осіб, які користувались послугами служби зайнятості.

Усього з початку 2020 року на Житомирщині отримали роботу понад 18,7 тис. осіб. Найбільше жителів області знайшли нове робоче місце в сільському господарстві – 38% усіх працевлаштованих, також – у переробній промисловості (21%) та сфері торгівлі (16%).

Як повідомляв Житомир.info, станом на 15 липня 2020 року у базі даних Житомирської обласної служби зайнятості налічувалося близько двох тисяч вакансій, 631 – в обласному центрі. Серед найбільш затребуваних на ринку праці Житомира інспектори пенітенціарної служби (75 пропозицій), водії автотранспортних засобів (39) та бухгалтери (22).

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр зайнятості ЦЗ вакансія безробіття безробітний  
Матеріали по темі