Події

Комісія Держпраці завершила розслідування обставин загибелі електромонтера Коростишівського РЕМ та назвала кілька причин

4 September 2020, 16:59

Комісія, утворена управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку зі смертельним наслідком, що стався 17 липня з водієм-електромонтером оперативно-виїзної бригади Коростишівського РЕМ АТ «Житомиробленерго». Серед причин – конструктивні недоліки засобів виробництва, а також невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці.

Про результати спецрозслідування пресслужба управління Держпраці у Житомирській області повідомила 4 вересня.

«Під час проведення спеціального розслідування комісія встановила, що 17 липня потерпілий у складі оперативно-виїзної бригади, відповідно до аварійної заявки по скарзі щодо відсутності напруги на одній із фаз у Козіївській ЗОШ І-ІІІ ст., виконував огляд обладнання комплексної трансформаторної підстанції №479 (КТП №479) у с. Козіївка Коростишівського району», – нагадують у Держпраці обставини події.

З метою виявлення причини відсутності напруги на одній із фаз, працівникам оперативно-виїзної бригади необхідно було виконати огляд в шафах розподільного електричного устаткування напругою 0,4 кВ (РУ-0,4 кВ) та 10 кВ (РУ-10 кВ) відповідно.

«Зокрема, для огляду шафи РУ-10 кВ підстанції, черговий електромонтер, користуючись діелектричними рукавичками, спробував виконати операцію з відключення підстанційного роз’єднувача Р-10 кВ, але він не відключився. Електромонтер повідомив про це диспетчера оперативно-виїзної бригади, на що останній дистанційно знеструмив розподільчий електричний пункт №5, від якого була заживлена підстанція. Далі черговий електромонтер, підлеглим якого був потерпілий, пофазно перевіривши відсутність напруги на обладнанні РУ-10 кВ, провів ретельний огляд РУ-10 кВ та виявив причину несправності. Працівник спустився з конструкції КТП на землю, щоб повідомити диспетчеру про необхідність вивести в ремонт повітряну лінію 10 кВ «Козіївка» для заміни пошкодженого запобіжника 10 кВ при неоперативному роз’єднувачі підстанції, та сказав потерпілому також спускатись. Через декілька секунд черговий електромонтер почув характерний тріск від дії електродуги високої напруги і побачив як потерпілий впав з конструкції на землю. Від отриманих травм він загинув на місці події», – йдеться у повідомленні.

Зважаючи на характер травм внаслідок ураження електричним струмом та беручи до уваги пояснення свідків, комісія дійшла висновку, що потерпілий, піднявшись до розподільного електричного устаткування напругою 10 кВ, без використання засобів захисту та без виконання необхідних організаційно-технічних заходів щодо вимкнення та заземлення обладнання РУ-10 кВ, доторкнувся до струмопровідних частин, які перебували під напругою та був уражений електричним струмом.

Також у рамках спеціального розслідування комісія встановила, що напруга в РУ-10 кВ КТП №479 виникла через пошкоджений полюс фази «С» вакуумного вимикача типу ВБТЭМ-10-20-630У2.

«Капітальний ремонт даного вимикача заводом виробником не передбачений. Проте відповідно до вимог п. 13 СОУ-НЕЕ «Норми випробування електрообладнання» високовольтні вакуумні вимикачі під час експлуатації підлягають перевіркам і випробуванням не рідше одного разу на п’ять років, тому останні планові випробування даного вимикача були проведені у 2018 році і за їх результатами було встановлено його відповідність вищезазначеним Нормам», – зазначають у Держпраці.

Серед причин, які призвели до настання нещасного випадку:

Основна: технічна – конструктивні недоліки, недосконалість, недостатня надійність засобів виробництва, а саме: розгерметизація дугогасильної камери вакуумного вимикача в комірці В-10 «РП-5-ІІ» на підстанції 110/35/10 кВ «Коростишів», яким дистанційно було відключено повітряну лінію 10 кВ.

Супутні: організаційні – невиконання потерпілим вимог інструкцій з охорони праці, а саме наближення на недопустиму відстань (меншу ніж 0,6 м) до струмопровідних частин та виконання робіт при огляді РУ-10 кВ КТП №479;
незастосування потерпілим засобів індивідуального захисту за їх наявності, зокрема, незастосування діелектричних рукавичок для захисту від ураження електричним струмом;
невиконання черговим електромонтером посадових обов’язків, а саме незабезпечення належного контролю за діями підлеглого оперативного персоналу.

Даний нещасний випадок вважається пов’язаним з виробництвом.

Нагадаємо, 17 липня 2020 року в селі Козіївка Коростишівського району Житомирської області під час виконання ремонтних робіт у трансформаторній будці вдарило струмом електромонтера Коростишівського РЕМ. 37-річний чоловік помер на місці події.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2020 року у Житомирській області комісія Держпраці розслідувала смерть 52-річного електромонтера Народицького РЕМ, якого без ознак життя знайшли в кімнаті відпочинку.

17 серпня 2020 року в одному з кабінетів Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського виявили тіло електромонтера. За інформацією пресслужби управління Держпраці в Житомирській області, на голові у чоловіка був пакет, під’єднаний шлангом до балона з невідомою речовиною.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: електромонтер смерть Коростишівський район РЕМ Держпраці нещасний випадок виробничий травматизм  
Матеріали по темі