Суспільство

У Житомирській області закінчилась заборона на вилов раків, але рибоохорона нагадала про обмеження і штрафи

8 вересня 2020, 14:41

6 вересня закінчилась заборона на лов раків у водоймах Житомирської області.

Про це повідомляє Житомирський рибоохоронний патруль.

Однак навіть після відміни весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів, існують певні обмеження щодо вилову раків.

«Відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства в незаборонений час діє обмеження на вилов раків. Мінімальний розмір виловленого рака повинен бути не менше, ніж 10 см. За одну добу перебування на водоймі загального користування особі дозволено впіймати 30 екз. раків. При цьому, вилов можна проводити ручним збиранням, раколовкою – «хапкою» з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою – «розщепом». Використовувати можна не більше п’яти снастей на ловця. Забороняється лов раків у темну пору доби із застосуванням підсвічування», – попереджають у рибоохороні.

Особи, які порушуватимуть вказані правила, будуть притягнуті до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Стаття передбачає накладання штрафу у розмірі від 34 до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.

Управління Державного агентства рибного господарства у Житомирській області закликає не нехтувати правилами рибальства. У разі виявлення порушення просять оперативно повідомляти про це за номерами телефону «гарячої лінії» рибоохоронного патруля: (067) 414-60-74.

Нагадаємо, з 15 липня по 5 вересня 2020 року на території Житомирської області тривала заборона на вилов раків.

Як відбувається рейд житомирського рибоохоронного патруля та скільки порушень зафіксували за червень 2020 року, дивіться у сюжеті

Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня 2020 року на водоймах Житомирської області діяла весняно-літня нерестова заборона на вилов риби (на річках та їх кореневих водах – до 20 травня, на водосховищах та ставках – до 9 червня, у придаткових водоймах річок та інших водних об'єктів – до 30 червня). Також заборонявся лов раків у водоймах під час першої линьки – з 1 квітня по 20 червня.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: рак рибоохорона рибоохоронний патруль линька  
Матеріали по темі