Події

​Суд наклав арешт на 570 га поблизу Житомира, аби зберегти ліс та зупинити переоформлення земель держлісгоспу на приватні фірми

9 September 2020, 09:54

Богунський райсуд Житомира наклав арешт на понад 570 га земель лісового фонду поблизу села Довжик, частина яких використовується не за цільовим призначенням.

Про це 8 вересня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.

«За процесуального керівництва Житомирської місцевої прокуратури триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем службовими особами держлісгоспу та приватних товариств, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам та інтересам жителям Житомирського району (ч. 1 ст. 364 КК України)», - йдеться у повідомленні прокуратури.

За даними слідства, посадові особи держлісгоспу та центрального органу виконавчої влади вчиняють дії в інтересах приватних товариств, направлені на поділ земельної ділянки, що перебуває у постійному користуванні держлісгоспу на території Богунського лісництва (с. Довжик). У зв’язку з цим процесуальний прокурор звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на земельну ділянку з метою запобігання подальшого пошкодження, знищення земель лісового фонду та вчинення щодо них реєстраційних дій, направлених на подальше виведення із законного володіння держави.

«Ухвалою слідчого судді Богунського районного суду міста Житомира від 31.08.2020 клопотання прокурора задоволено та накладено арешт на земельну ділянку державної форми власності площею понад 570 га, що перебуває в постійному користуванні ДП "Житомирське лісове господарство", - повідомили в прокуратурі.

Досудове розслідування, яке проводить Житомирський відділ поліції, триває, здійснюються усі необхідні слідчі дії. Зокрема, перебуває на виконанні комплексна судова експертиза на предмет дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства при використанні земель лісогосподарського призначення.

Крім цього, як нагадують у прокуратурі, на розгляді Господарського суду м. Києва перебуває позов Житомирської місцевої прокуратури про звільнення зазначених земельних ділянок лісового фонду та скасування розпоряджень центральних органів виконавчої влади щодо передачі цих земель в сервітутне користування. Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Житомирська місцева прокуратура.

Нагадаємо, 19 червня 2020 пресслужба прокуратури повідомляла, що заявила позов про нецільове використання земель лісового фонду вартістю майже 13 млн грн, що у селі Довжик.

«Житомирська місцева прокуратура подала до суду позовну заяву про скасування розпорядження Житомирської облдержадміністрації щодо погодження товариству технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки площею 0,7 га, визнання укладеного лісгоспом договору недійсним та приведення земельної ділянки у попередній стан шляхом знесення споруд. Наразі господарським судом міста Києва відкрито провадження та призначено справу до розгляду на 14.07.2020», - повідомляла у червні прокуратура.

Далі прокуратура обґрунтувала причину вивчення законності використання лісових ділянок площею 0,7 га вартістю майже 13 млн грн суспільним резонансом, викликаним господарською діяльністю місцевого заводу та товариства з обмеженою відповідальністю на землях лісового фонду Богунського лісництва у с. Довжик Житомирського району.

«Установлено, що місцевим лісгоспом, за погодження Житомирської облдержадміністрації, надано право (встановлено сервітут) використання заводом лісових ділянок для проїзду транспорту, облаштування споруд, доріг тощо. Як наслідок, підприємствами вчинено незаконну вирубку 144 дерев, збудовано дорогу та склад, що використовуються у господарській діяльності з виробництва будівельних сумішей», - повідомили в прокуратурі і нагадали деталі справи:

Розпорядженням Житомирської облдержадміністрації від 26.10.2016 погоджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж частини земельної ділянки площею 0,7820 га, на яку поширюється право сервітуту, товариству з додатковою відповідальністю для проїзду транспорту за рахунок земель, що перебувають у постійному користуванні ДП «Житомирське лісове господарство, у межах Кам’янської сільської ради Житомирського району. На підставі зазначеного розпорядження, ДП «Житомирське лісове господарство» укладено з товариством договір (29.11.2016) про встановлення земельного сервітуту безоплатно строком на 49 років. Відповідно до Договору, товариство (сервітуарій) має право на ділянці облаштовувати проїзд та прохід, встановлювати господарські споруди тощо. Також, обстеженням 0, 7820 га земельної ділянки, переданої за Актом приймання-передачі, встановлено наявність 415 дерев. Розпочата товариством господарська діяльність на землях лісового фонду, зокрема, огородження ділянки металевим парканом, її бетонування, незаконна вирубка 144 дерев викликала значний суспільний резонанс та численні скарги місцевих жителів до правоохоронних органів.

Як повідомляв Житомир.info, 19 травня 2020 після бійки на околиці Житомира, жителі Довжика та представники ТОВ «Аскона Південь» дві години шукали компромісне рішення конфлікту.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Довжик ліс лісгосп арешт земля ділянка Аскона Південь  
Матеріали по темі