Місто

Представники житомирських КП «Міськсвітло» та ТТУ розповіли про стан електроопор та причини їх падіння

9 September 2020, 18:03

Найстарішим електроопорам у Житомирі приблизно 40 років, але завалюються вони не через зношеність, а через аварії: впало дерево чи в’їхала машина, - стверджують працівники комунальних підприємств «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» та «Міськсвітло».

«Найновіші опори – це дві лінії, які у нас побудовані два роки тому (на Маликова на по Промислові – ред.). Іншим більше 20-30 років, навіть є і 40 років. По нормативних документах кожні 25 років їх потрібно замінювати. Хороша чи не хороша, але її потрібно замінити. Самостійного падіння опор не було, я чотири роки займаюсь цим напрямком і за цей час такого не було. Були випадки, де руйнувалися за участю транспортних засобів, були випадки, коли дерево аварійне падало на опору і в подальшому руйнувалася опора», – розповідає начальник служби електрогосподарства ТТУ Сергій Рябець.


«В основному такого поняття «стара» для опори немає, вона може стояти і 30, і 40, і 50 років. Якщо вона ціла, то її немає сенсу замінювати. Якщо вона пошкоджена, то змінюється, але в більшості ми замінюємо опори, коли вони збиваються», – каже головний інженер КП «Міськсвітло» Віктор Степанчук.

За словами головного інженера «Міськсвітла», електроопори перевіряють не рідше одного разу на рік й у першу чергу звертають увагу на зовнішні пошкодження. Начальник служби електрогосподарства ТТУ каже: мають перевіряти стан електроопор бригади, за якими закріплені певні ділянки.

Попри це у місті можна зустріти потенційно небезпечні стовпи. Наприклад, на проспекті Миру біля проїжджої частини стоїть електроопора з тріщиною. Показуємо фотографію начальник служби електрогосподарства.

«По фотографії видно, що опору потрібно замінити. Буде період підготовки зими і, я думаю, ми її замінимо», – коментує Сергій Рябець.

Також він пояснив, через що 3 вересня на вулиці Театральній на проїжджу частину впав стовп.

«Це сталося через люк каналізаційний чи водопровідний, який просів. Їхав тролейбус, його гойднуло, впали штанги, штанги зачепились за поперечину, був удар по поперечній розтяжці, яка між двома опорами, й слабша опора не витримала. Просто в залежності від підвіски різне навантаження, але тут було динамічне навантаження», – сказав начальник служби електрогосподарства ТТУ.

Нагадаємо, на вулиці Театральній 3 вересня на проїжджу частину впала електроопора і обірвала дроти, через що рух тролейбусів в місті був на певний час заблокований.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі 3 жовтня 2018 року п’яний водій на BMW на вулиці Покровській збив електроопору. 5 грудня цього ж року на Покровській біля Сінного ринку на автомобіль впала електроопора й це заблокувало рух тролейбусі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: електроопора ТТУ Міськсвітло стовп  
Матеріали по темі