Політика

ЦВК звернеться до Верховної ради щодо врегулювання проведення місцевих виборів в умовах пандемії COVID-19

12 вересня 2020, 08:56

Член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий взяв участь у відкритій дискусії «Місцеві вибори 2020: нові можливості і нові виклики», що відбулася 11 вересня в Києві.

Про це повідомляє пресслужба ЦВК.

«Під час заходу, зокрема, йшлося і про проблематику проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року в умовах пандемії COVID-19. З цього приводу член ЦВК зазначив, що підготовка проєкту постанови Кабінету Міністрів України, яка регулюватиме окремі питання, що стосуються організації та проведення виборів в умовах карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу, перебуває вже на завершальній стадії. За його словами, цей документ дасть відповіді на запитання, зокрема, яких правил потрібно буде дотримуватись виборцям, як зможе проголосувати виборецьіз симптомами захворювання, як організувати голосування за місцем перебування виборця, як буде організовано голосування в закладах охорони здоров’я, де перебувають хворі на COVID-19, тощо», - йдеться у повідомлені.

Водночас, як наголосив Сергій Постівий, зазначена постанова не в змозі врегулювати всі питання в цьому напрямі.

«Тож найімовірніше, що Центральна виборча комісія звертатиметься до Верховної Ради України із певними пропозиціями стосовно законодавчого врегулювання особливостей проведення місцевих виборів в умовах пандемії», – повідомив член Комісії.

Зміни в законодавстві необхідні передусім у контексті можливої оперативної заміни членів комісії напередодні і в день голосування, у зв’язку із захворюванням когось із них. Аби такі випадки не призводили до блокування роботи як територіальних, так і дільничних виборчих комісій.

Окрім того, як вважає Сергій Постівий, є сенс розпочати дискусію щодо підготовки до виборів в нинішніх умовах і з політичними партіями. Адже вже маємо випадки захворювання на коронавірус членів комісій, поданих до них окремими партіями. Відтак останні повинні мати певний, так би мовити, кадровий резерв для оперативної заміни своїх членів комісій, офіційних спостерігачів, уповноважених осіб партії та довірених осіб кандидатів.

Як повідомляв Житомир.info, 11 вересня 2020 року (станом на 9:00) в Україні 148 756 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з яких 3 144 зафіксовані за останню добу.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: вибори ЦВК коронавірус голосування  
Матеріали по темі