Політика

​У Житомирі в рамках проєкту «Безпечна школа» Людмила Зубко провела тренінг з інфекційної безпеки для батьків

14 вересня 2020, 15:07

Вперше для дітей та їхніх батьків на базі ЗОШ №36 провели тренінг з інфекційної безпеки під час навчання у школах в умовах пандемії та зростаючої кількості захворювань на COVID-19. Його організувала ініціаторка проєкту «Альтернатива є – безпечна школа» підприємиця, голова громадської організації «Житомир, зроби голосніше» Людмила Зубко. Вона переконана: влада показала звою нездатність ефективно протидіяти загрозі коронавірусу, і сьогодні кожен на своєму місці може робити все від нього залежне, аби унеможливити розповсюдження цієї хвороби.

Тренінг провели міжнародно сертифіковані епідеміологи з Національної експертної групи з інфекційного контролю Negic.

«Всі учасники шкільного процесу мають розуміти свою відповідальність. Мало просто закупити обладнання, зробити аудит. Треба, щоб вчителі, технічний персонал і, звісно, батьки та діти. Тому що батьки та діти ввечері йдуть додому і вони мають розуміти ось цей шматок роботи, як вони мають себе вести, адже переважно всі хворіють вдома. Тому - це має бути системний, комплексний підхід і сьогодні ми будемо розмовляти з батьками», - зазначила Людмила Зубко.


Тренінг з інфекційної безпеки для батьків та школярів є одним з найважливіших етапів проєкту. За словами Людмили Зубко, робота з батьків та вчителів має бути в пріоритеті, адже безпека - це спільна відповідальність.

«Звісно ми не можемо замінити собою владу, ми не можемо всі школи змінити, але ми показали, як це має бути. На жаль, не зрозуміло, чому не використали. Я чула вислови наших депутатів, - «чого вона нам не принесла цей протокол?». Ні! Всі мають вставати, засувати рукава і працювати, бо це саме головне, воно сьогодні в пріоритеті», - наголосила Людмила Зубко.

Під час заходу, батькам розповіли про головні правилам з інфекційної безпеки під час навчання, які 90% знизить інфекційні ризики.

«Мета сьогоднішнього заходу - донести до батьків правдиву інформацію і домогтися, щоб ми разом з ними стали однодумцями в організації інфекційної безпеки. Шість простих правил: оцінка ризику, фізична дистанція, гігієна рук, провітрювання приміщення, захворів сиди вдома і маску потрібно носити правильно. Це все про якість процедур, а не о кількості»,- розповідає керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC Андрієм Александрін.

Учасники зібрання кажуть: проєкт «Альтернатива є – безпечна школа» зібрав у собі експертів, які дійсно допомагають розібратися у викликах сьогодення.

«Дуже багато цікавої інформації було подано для того, щоб ми могли правильно організувати навчальний процес для наших дітей. Дезінфекцію приміщення, дезінфекцію наших навчальних засобів, яким ми користуємося. Також цікаво після тренінгу поспілкуватися, поділитися своїм досвідом та перейняти досвід інших», - говорить учасниця тренінгу Інна.

«В час пандемії - це доречно, адже дистанційне навчання не призводить до успіху дітей, вони не розуміють навчання. Якщо буде у нас антисептики і все, про що розповідають тут експерти та Людмила Зубко, наші діти будуть ходити до школи, лише в різний час і не буде такого захворювання. Я хотіла б почути для себе і передали своїм друзям, батькам своєї дитини батьківському комітету, як убезпечити себе різними шляхами, своїх родичів, близьких, друзів, щоб не захворіти на COVID-19, грип або іншими інфекційними захворюваннями, які передаються повітряно-крапельним шляхами», - ділиться учасниця Іванна.

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зубко вибори тренінг батьки  
Матеріали по темі