Події

​Суд зобов’язав підрядника сплатити 5,4 млн грн за непобудовані казарми для військових у Новограді-Волинському

22 вересня 2020, 12:24

5,4 млн грн підлягає стягненню з підрядника за невиконання робіт з будівництва у Новограді-Волинському казарми для військовослужбовців.

Про це 22 вересня повідомила пресслужба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

«Господарським судом м. Києва задоволено позов заступника керівника Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, Північного територіального квартирно-експлуатаційного управління до одного з будівельних приватних підприємств», - йдеться у повідомленні.

Встановлено, що у травні 2018 року між Міністерством оборони України в особі Північного територіально квартирно-експлуатаційного управління та вказаним суб’єктом господарювання укладено договір підряду щодо будівництва казарми поліпшеного планування для військовослужбовців у м. Новоград-Волинський Житомирської області. Однак, в порушення умов вказаного договору, виконавцем роботи у встановлений строк не виконані, а попередня оплата, яка йому була перерахована, не повернута замовнику.

Враховуючи вищенаведені обставини, Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Центрального регіону з метою захисту інтересів держави скерувала до суду позовну заяву в інтересах Міністерства оборони України, Північного територіально-експлуатаційного управління до підприємства-підрядника. За результатами судового розгляду цю позовну заяву було задоволено.

«Відповідно до рішення суду, за несвоєчасно виконані будівельні роботи з будівництва казарм, що позбавило можливості забезпечити житлом військовослужбовців, з вказаного підприємства підлягає стягненню загальна сума у розмірі 5,4 млн грн», - зазначили в пресслужбі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року військова прокуратура Центрального регіону через суд вимагала повернути передоплату за будівництво казарм у Новограді-Волинському.

За даними ресурсу Prozorro, в травні 2018 року Північне територіальне квартирно-експлуатаційне управління уклало чотири договори з ТОВ «ПЕРША БУДІВЕЛЬНО-МОНТАЖНА ГРУПА» (м. Київ) на загальну суму 54,5 млн грн. Предметом цих договорів було будівництво у Новограді-Волинському житла для військових, а саме: казарми поліпшеного проживання №1 у військовому містечку №1 та казарм поліпшеного проживання №3,4,5 у військовому містечку №2.

Договори були укладені на термін до 30 грудня 2018 року, проте у вересні того ж року замовник достроково в односторонньому порядку розірвав зазначені договори по причині відставання від графіка та порушення строків виконання робіт.

У березні 2019 прокуратура Києва повідомляла про оголошення підозри засновнику, директору та головному бухгалтеру столичної будівельної компанії в розкраданні 14,4 млн грн, виділених на будівництво казарм для військовослужбовців у Новограді-Волинському. За отриманий від Міністерства оборони аванс керівники фірми придбали власну нерухомість, а також особисті автомобілі.

Як повідомляв Житомир.info, Міноборони обіцяло в Житомирській області побудувати найбільше гуртожитків для військових-контрактників.

У травні 2018 року радник президента Юрій Бірюков заявляв про те, що до кінця року на території 30-ї окремої Новоград-Волинської механізованої бригади побудують 7 нових гуртожитків для військових.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: казарма Новоград-Волинський Міноборони підрядник будівництво розкрадання  
Матеріали по темі