Влада

Зеленський дозволив виставити на приватизацію Житомирський лікеро-горілчаний завод

29 вересня 2020, 14:50

Президент Володимир Зеленський 29 вересня підписав указ щодо оптимізації переліку об’єктів державної власності, що забезпечують діяльність Президента України, який стосується Житомирського лікеро-горілчаного заводу.

Документ оприлюднений на сайті президента.

З метою належної реалізації прав держави як власника об’єктів державної власності, що перебувають в управлінні Державного управління справами та не використовуються для забезпечення діяльності Президента України, а також збільшення надходжень до Державного бюджету України постановляю погодитися з пропозицією Державного управління справами щодо передачі державного підприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод» (м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 38), що перебуває в управлінні Державного управління справами та не використовується для забезпечення діяльності Президента України, в управління Фонду державного майна України для подальшої приватизації», - йдеться в указі.


Нагадаємо, 25 листопада 2019 року колектив Житомирського лікеро-горілчаного заводу направив звернення президенту, прем’єр-міністру України та керівнику Державного управління справами з проханням негайно втрутитись в ситуацію, яка склалася на заводі. Депутати Житомирської міської ради 27 листопада висловили готовність прийняти у комунальну власність Житомирський лікеро-горілчаний завод. Після цього мер Сергій Сухомлин та депутати міськради зустрілися із колективом ЖЛГЗ. На сесії обласної ради 18 грудня депутати підняли питання про роботу лікеро-горілчаного заводу й начальник юридичного відділу підприємства повідомив про навмисне доведення ЖЛГЗ до банкрутства, бо підприємство підпадає під приватизацію, й через борги завод може з 1 січня 2020 року припинити свою роботу. 23 грудня 2019 року голова облради створив робочу групу, яка мала вивчити питання доведення до банкрутства державного підприємства «Житомирський лікеро-горілчаний завод». На початок лютого 2020 року працівникам ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод» виплатили заборговану зарплату за жовтень та листопад і частково за грудень 2019 року.

В лютому поточного року Кабмін дозволив ЖЛГЗ здійснювати оптову торгівлю та експорт спирту етилового.

Як повідомляв Житомир.info, це вже не перша спроба приватизувати ЖЛГЗ: у 2014 році колектив ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод» виступив проти приватизації підприємства, неодноразово проводив акції протесту, не пускав на територію нових директорів, яких призначали в ДУС, і в травні 2014 «тримав оборону». У червні 2014 міськрада прийняла лікеро-горілчаний завод у власність територіальної громади. Через місяць новий керівник Державного управління справами Сергій Березенко скасував розпочатий Сергієм Пашинським процес приватизації Житомирського ЛГЗ.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зеленський указ приватизація ЖЛГЗ лікеро-горілчаний завод ДУС ФДМУ  
Матеріали по темі