Суспільство

​Суд визнав недійсним договір користування водосховищем у Житомирській області, бо замість меліорації підприємець розводив рибу

7 жовтня 2020, 14:15

За втручання прокуратури припинено незаконне використання водосховища у селі Словечне Овруцького району, вартістю майже 64 млн грн.

Про це 7 жовтня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«За позовом Коростенської місцевої прокуратури рішенням суду визнано недійсним господарський договір, на підставі якого приватний підприємець незаконно отримав у користування земельну ділянку площею 62 га водного фонду в комплексі з водосховищем, що у межах села Словечне Овруцького району», - повідомили в прокуратурі.

Йдеться про те, що у червні 2018 року Радомишльським міжрайонним управлінням водного господарства укладено з приватним підприємцем удаваний договір про надання послуг з біологічної меліорації водосховища площею понад 62 га, в тому числі площею водного плеса більше 52 га разом із гідротехнічною спорудою, розташованого у руслі річки Словечна (притока Прип’яті).

Водночас встановлено, що всупереч вимог Земельного та Водного кодексів України, підприємець використовував водосховище не за умовами договору, а для комерційного вирощування риби з метою її подальшої реалізації та одержання прибутку.

«Місцевою прокуратурою, з метою припинення незаконного користування водосховищем заявлено позов, який Господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі», - поінформували в прокуратурі.

У Єдиному державному реєстрі судових рішень опублікована ухвала Господарського суду Житомирської області від 10 вересня 2020 про відкладення розгляду справи про визнання недійсним договору між Радомишльським міжрайонним управлінням водного господарства та ФОП Овдієнко Михайло Володимирович на 1 жовтня.

Скріншот з ухвали суду

Як повідомляв Житомир.info, у листопаді 2018 року прокуратура Житомирської області інформувала про припинення незаконного використання земельної ділянки водного фонду та ставу в селі Словечне Овруцького району, площею майже 63 га і вартістю 1,3 млн грн. Тоді суд визнав недійсним договір між Овруцьким міжрайонним управлінням водного господарства та місцевим підприємцем про надання послуг з оптимізації гідрологічного, гідрохімічного стану водного об’єкту, що у с. Словечне, укладений у червні 2017 року.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: водосховище Словечне  
Матеріали по темі