Переглядаючи американські серіали, напевно, багато хто звертав увагу на те, що їхні герої не роззуваються, заходячи у помешкання. Причиною того, що американці та жителі деяких європейських країн спокійно розгулюють будинком у вуличному взутті, є не лише певна традиція, а й те, що, власне, забруднитися їм практично немає де.
А чи реальний простір без бруду та сміття у Житомирі? Чисто там, де не смітять, чи там, де організовано якісне прибирання? Ці запитання не риторичні і на них є конкретні відповіді: Житомир може бути чистим та охайним, якщо змінити підходи до прибирання.
У цьому впевнений власник клінінгової компанії, громадський діяч, кандидат у депутати Житомирської міської ради від «Партії розвитку громад» Олександр Воєвуцький.
«Я переконаний в тому, що ми можемо жити в чистому Житомирі! Але! Якщо змінимо підходи до прибирання і догляду за зеленими насадженнями. Смітять люди у всьому світі майже однаково, але прибирають і доглядають зовсім по-різному», – зазначає Олександр Воєвуцький.
Він зауважує: на шляху до чистоти має відбутися соціальна переоцінка значення професії двірника, якій начепили клеймо «фаху двієчника».
«По-перше, давайте замислимось, як ми ставимось до професії прибиральника чи двірника? Я, наприклад, часто в дитинстві чув: «Не будеш гарно вчитися, будеш двірником!». Таке ставлення старшого покоління сформувало знецінення значення цієї професії для молодих людей. Прибиральник, двірник – це не вирок долі, це ПРОФЕСІЯ, така ж важлива, як і будь-які інші. Цій професії також потрібно навчатися і вдосконалювати навички постійно. Від роботи прибиральника залежить, як розпочинається ранок кожного з нас, коли ми вийдемо з дому, і в якому просторі ми проведемо свій день. І так, ця робота має бути добре оплачувана, щоб якісно підбирати кадри, а не наймати усіх, хто прийшов. На власному досвіді обслуговування європейських підприємств знаю, що один хороший двірник чи прибиральник, може замінити 2-3 гірших», – стверджує власник клінінгової компанії.
Весь світ рухається в напрямку оптимізації ресурсів, як трудових так і фінансових. Тож, вважає Воєвуцький, у нашому місті потрібно спочатку здійснити внутрішню реорганізацію комунальних служб в розрізі організації прибирання, вивозу сміття та догляду за зеленими насадженнями і розпочати поступово користуватися таким інструментом оптимізації ресурсів і підвищенням якості послуг, як аутсорсинг.
«Функції прибирання, контролю вивозу сміття, догляду за зеленими насадженнями передати в один-єдиний сервісний центр з якісним менеджментом, завданням якого буде налагодження ефективної комунікації з управляючими компаніями, ОСББ, приватними та державними компаніями у сфері організації чистоти на підконтрольних кожному територіях. Також одним з перших завдань такого сервісного центру має стати взяття під контроль та обслуговування «нічийних територій», які не мають балансоутримувача. Ця служба має контролювати та координувати дії усіх сторін, залучених до процесів», – пояснює Олександр Воєвуцький.
Він називає конкретні кроки, які дозволять організувати якісне прибирання у місті.
Що потрібно і можливо зробити вже:
• Провести зонування міста із закріпленням за кожною зоною відповідального за адміністрування та контроль.
• Повністю переглянути загальномісцеві норми прибирання, які діють десятиліттями. Ми живемо в нових реаліях з абсолютно іншими викликами та вимогами до прибирання!
• Розробити та ввести в дію нові операційні карти з прибирання міста, в яких чітко прописати графік робіт 24/7, кількість персоналу, техніки та ін.
• Розробити нові технологічні карти для працівників служб прибирання.
• Проводити періодичні тренінги для задіяного персоналу з обов'язковою здачею іспитів!
• Зробити повну інвентаризацію наявної матеріально-технічної бази і поступово приводити її стан кількісно і якісно до рівня, який буде відповідати оновленим нормам і технології прибирання в місті.
«Почавши хоча б з цього, ми зможемо вийти на якісно новий рівень чистоти в місті», – переконаний Олександр Воєвуцький.
Більш детально з програмою «Партії розвитку громад» можна ознайомитися тут
Детальніше про команду читайте тут
Дізнатися, хто балотується по вашому округу від Партії, можна, скориставшись інтерактивною картою
Підписуйтеся на нас:
у Viber: https://cutt.ly/4db3lcj
у Telegram: https://t.me/zhytomyrdii
Пресслужба «Партії розвитку громад»