Політика

​З таким керівним складом ДВК не можна розраховувати на чесні вибори у Житомирі, - Ярослав Долгих

9 жовтня 2020, 15:16

Вперше за всю історію виборів, у Житомирі у керівному складі дільничних виборчих комісій - 63% голів представляють одну партію, а деякі учасники виборчого процесу не мають жодного представника. Ярослав Долгих, довірена особа кандидата на посаду Житомирського міського голови від партії «Пропозиція» Сергія Сухомлина, вважає, що така ситуація є повною узурпацією і ставить під загрозу чесні та прозорі вибори.

Якщо одна політична сила має абсолютну більшість в керівному складі дільничних виборчих комісій, то ні про які чесні вибори говорити не можна.

«Я з 1991 року беру участь у всіх виборах і був спостерігачем ще на Референдумі про Незалежність України, але те, що відбулося у нас в місті Житомирі, зокрема в Корольовській територіальній виборчій комісії, це вперше за всю історію проведення виборів у Житомирі, можливо і в Україні. Ситуація просто кричуща. 63% голів дільничної виборчої комісії представляють одну партію, це «Слуга народу» і за дивним збігом обставин, ця партія представлена в територіальній виборчій комісії головою і 63% голів на цій же території є від цієї партії. Тоді, коли інші учасники виборчого процесу, представлені або взагалі ніяк, або дуже скудно. У керівному складі, крім самих голів, «Слуга Народу» має ще й секретарів. По суті – повна узурпація, бо 63% - це дві третини. Таких випадків по області ніде немає. Житомир в цьому плані унікальний», – каже Ярослав Долгих.

Партія «Пропозиція» подала до міської територіальної виборчої комісії скаргу, на рішення Корольовської ТВК. Заява розглядалася, але її не задовольнили і не відхилили, за жодне із рішень в комісії не вистачило голосів і на думку Ярослава Долгих, така ситуація перейшла із правової площини в політичну.

У Богунському районі міста партія «Слуга Народу» пропонує призначити своїх представників на 38 дільницях. ТВК керівний склад ДВК ще не затвердила, а це вже загрожує зривом виборів.

«Вчора точно по такій схемі відбувалося засідання Богунської територіальної виборчої комісії, так само «Слуга народу» вимагає дві третини голів комісій, зокрема 38. Керівний склад ДВК не затвердили, а це вже дуже небезпечно, бо якщо рішення сьогодні не буде прийняте, то це ставить під загрозу зрив виборчого процесу по місту Житомиру. Оскільки сьогодні, 9 жовтня, останній день затвердження керівного складу. Якщо це рішення сьогодні не буде прийнято, то це означатиме, що Житомир, принаймні його половина в частині Богунського району, випадає повністю із виборчого процесу і запізнюється з строками, що може повпливати на волевиявлення житомирян, незалежно від того, кого вони підтримують», – каже Ярослав Долгих.

На його думку, з таким керівним складом ДВК не можна розраховувати на чесні вибори.

«З нашої точки зору це питання іде повністю в розріз заяви президента Зеленського про те, що він буде забезпечувати чесні вибори. Складається враження, що його місцева команда його ж і підставляє. Якщо одна політична сила має абсолютну більшість в керівному складі дільничних виборчих комісій, то ні про які чесні вибори говорити не можна. Ми не виступаємо за те, щоб ці посади зайняли представники «Пропозиції». Ми хотіли би зайняти пропорційно до тих членів дільничних виборчих комісій, які представлені. Ми розуміємо логіку, що від «Слуги Народу» має бути більше представників, бо вони парламентська фракція і мають в кожній комісії по 3 людини. Але якби було, наприклад у них 12, а в нас 6, то ніхто б не сперечався, але якщо у них 60%, а в нас 0%, то абсолютно не представлений кандидат, якого я представляю. У керівному складі ДВК немає жодного представника від партії «Пропозиція», – зауважує довірена особа кандидата Сергія Сухомлина Ярослав Долгих.

Представники партії «Пропозиція» будуть оскаржувати дії комісії у суді.

Пресслужба партії «Пропозиція»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Ярослав Долгих партія "Пропозиція" ТВК комісії керівний склад  
Матеріали по темі