Коло тих, хто захворів на коронавірус, звужується від правила «сьомого рукопотискання» до правила фактично «першого рукостискання». У кожного з нас серед друзів, родичів, знайомих вже є ті, хто захворіли. Відтак сьогодні найважливішим завданням є захист і турбота про людей. З цією метою кандидатка в мери від «Європейської Солідарності»Людмила Зубко ініціювала проєкт, в рамках якого у Житомирі працюють мобільні пункти медико-профілактичного контролю.
В ефірі каналу СК1 Людмила Зубко розповіла про подробиці проєкту. Ініціатива отримала назву «Безпечний Житомир», і реалізовується спільно з проректором Інституту медсестринства Ольгою Горай, яка є кандидаткою від «Європейської Солідарності» до Житомирської обласної ради.
У рамках проєкту у місті розгорнуті мобільні медичні намети. У них медпрацівники вимірюють кожному бажаючому, особливо людям літнього віку, сатурацію – рівень кисню у крові. Знижений рівень кисню у крові є одним з показових симптомів захворювання на коронавірус (навіть якщо інших симптомів немає). Якщо рівень кисню менше 90%, то точно потрібно звертатись до лікаря, робити тест і лікуватись. Сатурація - набагато ефективніший інструмент виявити хворобу на ранніх стадіях, ніж проводити температурний скринінг.
«Захворюваність зростає, епідемія розкручується, як маховик. У цій ситуації мене вражає безпорадність влади – як центральної, так і місцевої. У пріоритеті зараз мають бути не асфальти, а турбота про людей. Я не втомлююся це повторювати. «Безпечний Житомир» – це один з багатьох наших проєктів, які ми спільно з командою втілюємо фактично від початку жорсткого карантину весною», - розповіла Зубко.
Кандидатка у мери нагадала, що у березні вона реалізувала проєкт «Безпечний бізнес» з розробки протоколів безпечної роботи підприємств. Потім реалізувала проєкт "Безпечна школа" для захисту школярів та вчителів в умовах пандемії, а також на днях виступила з ініціативою страхування здоров’я лікарів, зокрема й від COVID-19.
Безпека і турбота про людей є одним із головних пунктів програмного документа «Маніфест успішного міста для людей», з яким Зубко іде на вибори мера Житомира.
В ефірі СК1 вона також заявила, що ініціюватиме у Житомирі альтернативу для коронавірусного фонду. Як відомо, у проєкті державного бюджету на 2021 рік уже не передбачається створення такого фонду. Зубко наголосила, що влада і в цьому році продемонструвала повну бездарність з використанням коронавірусного фонду, «закатуючи» гроші із нього в асфальт.
«Відтак я вважаю, що потрібно у міському бюджеті передбачити по кожному напрямку – освіта, охорона здоров’я, критична інфраструктура - гроші на інфекційну безпеку. Якщо ми у себе на рівні міста запишемо у кожен напрямок забезпечення протоколів конкретними грошима, це буде абсолютно чітка і прозора система. Люди, які відповідають за ці напрямки, в результаті будуть забезпечені коштами і нестимуть конкретну відповідальність за їх використання. А ми з вами будемо контролювати це тут на місці», - додала Зубко.
Пресслужба Людмили Зубко