Місто

У Житомирі опалювальний сезон поки що не розпочинають – чекають похолодання

15 жовтня 2020, 10:16

У Житомирі поки що не розпочався опалювальний сезон, оскільки середньодобова температура навколишнього середовища вища, ніж +8 градусів за Цельсієм.

Про це 15 жовтня у коментарі Житомир.info зазначив директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

Він наголосив, що очолюване ним комунальне підприємство повністю готове до подачі теплоносія.

«Станом на сьогоднішній ранок ми повністю готові до початку опалювального сезону, в першу чергу, у лікарняних закладах – там, де діє санітарна норма. І є відповідне рішення виконкому. Однак поки що листів не було, але ми плануємо, якщо буде потреба, включити перинатальний центр ЦМЛ №2, а також дати тепло ЦМЛ №1 – там, де перебувають люди на стаціонарі. Якщо будуть листи з садочків – питань нема, потрошки будемо включати і садочки. Але зараз поки що немає санітарних норм і відповідного температурного режиму для початку опалювального сезону: протягом трьох діб поспіль температура має бути нижчою, ніж +8 градусів, згідно з офіційною довідкою Гідрометцентру. Тож зараз немає підстав спалювати газ та витрачати бюджетні кошти», – зауважив Дмитро Рогожин.

Керівник «Житомиртеплокомуненерго» наголосив, що один день опалення бюджету міста обходиться приблизно в півмільйона гривень.

«В залежності від температури навантаження на бюджет може сягати навіть 30 млн грн на місяць, якщо це дуже низькі температури. Якщо це помірна температура – то це 15 млн грн. Рахуйте: 0,5 млн грн в день. Це дуже великі кошти. Тому ми повинні розрахувати все правильно. До слова, термосанація, проведена в школах і садочках, майже у два рази зменшила витрати бюджету на рік в цілому», – зазначив Дмитро Рогожин.

Нагадаємо, 7 жовтня на засіданні виконавчого комітету Житомирської міської ради ухвалили рішення про початок опалювального сезону 2020/2021 років з 15 жовтня, при умові, що середньодобова температура повітря упродовж трьох днів поспіль не перевищуватиме +8 градусів.

Як повідомляв Житомир.info, за прогнозами синоптиків, 17-19 жовтня 2020 року очікується вторгнення арктичного повітря, яке принесе в Житомир похолодання: відбудеться перехід середньої добової температури повітря через +8° у бік зниження.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опалювальний сезон тепло опалення теплокомуненерго Рогожин  
Матеріали по темі