Влада

​Укравтодор розірвав договір з китайською компанією, яка будує північну об’їзну Житомира, і назвав причини

15 жовтня 2020, 19:35

Укравтодор ініціював розірвання контракту з компанією, яка працює на обході Житомира.

Про це 15 жовтня повідомила пресслужба Укравтодору на своїй сторінці у фейсбук.

«З листопада 2017 року на дорозі М-06 працює китайська компанія Sinohydro Corporation Limited. За контрактом компанія зобов’язалася реконструювати 22 км дороги до червня 2020 року. Через порушення умов контракту, низькі темпи та якість робіт Укравтодор ініціював розірвання контракту», - йдеться у повідомленні.

В Укравтодорі нагадують, що реконструкція проводиться в рамках проєкту Укравтодору, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) — «Пан’європейські коридори»/Європейські дороги України II».

Розірвання договору відбувається на підставі загальних умов контракту, зокрема:

  • підрядник не подовжив термін дії Забезпечення виконання контракту;
  • підрядник не дотримується повідомлень про необхідність виправлення результатів робіт;
  • підрядник без розумних пояснень не продовжує роботи у відповідності до умов контракту.

«Серед конкретних прикладів робочого браку — руйнуванням цементобетонного покриття на ділянці. За висновками компанії технагляду «IRD ENGINEERING S.R.L.», руйнування виникли внаслідок недотримання підрядником методології проведення будівельних робіт. Технагляд виявив також інші порушення, які стосуються влаштування асфальтобетонного покриття, зведення штучних споруд тощо», - повідомили в Укравтодорі.

Ці та інші випадки змушують Укравтодор припинити дію контракту.

«Прикро, що співпраця з Sinohydro дійшла до точки неповернення. Зі свого боку ми намагалися робити все, щоб дати шанс компанії реабілітуватися та виправити ситуацію. Однак через подібне ставлення втрачає держава та громадяни. Ми не можемо дозволити собі зволікати чи очікувати на зустрічні кроки — дорога потрібна Україні вже зараз», — прокоментував Олександр Кубраков, голова Укравтодору.

Також в Укравтодорі зазначають, що у відповідності до останньої програми робіт (від 25 травня 2020 року), станом на початок жовтня відсоток виконання будівельних робіт підрядником мав би скласти близько 80%. Натомість фактичне виконання – 49,17%. З них велика частина містить серйозні зауваження щодо якості виконання.

У дописі на сторінці Укравтодору в соцмережі опубліковані фото, на яких результат виконання робіт з будівництва однієї зі штучних споруд на ділянці. Фотозвіт з інспектування ділянки за посиланням: http://bit.ly/defects_M-06

Нагадаємо, 14 травня 2020 голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков відвідав ділянку автомобільної дороги М-06 поблизу Житомира, де китайська компанія Sinohydro Corporation Limited виконує роботи з реконструкції північного обходу Житомира. Під час робочого візиту він висловив своє незадоволення темпами реконструкції північної об’їзної Житомира, погрожував підряднику штрафами та розірванням контракту.

Як повідомляв Житомир.info, 28 листопада 2017 року Держагентство автодоріг підписало контракт з китайською компанією Sinohydro Corporation Limited (КНР) – Mr. Xu Fei щодо реконструкції житомирської об’їзної по трасі М-06 Київ – Чоп. Контракт уклали в рамках проєкту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва (Пан’європейські коридори)».

У червні 2018 китайська компанія почала реконструювати північну об'їзну Житомира.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Укравтодор китайська компанія північна об'їзна будівництво дороги  
Матеріали по темі