Політика

​У Житомирі за ініціативи Людмили Зубко працюють мобільні медико-профілактичні пункти. Перелік адрес

17 жовтня 2020, 12:25

У зв'язку зі стрімким поширенням коронавірусу у Житомирі почали працювати мобільні пункти медико-профілактичного контролю. У них кожен бажаючий житомирянин може, зокрема, виміряти сатурацію – рівень кисню у крові. Знижений рівень кисню у крові (менше 90%) є одним з показових симптомів захворювання на коронавірус, навіть якщо інших симптомів немає.

Розгортання мережі таких пунктів ініціювала кандидатка у міські голови Житомира від партії "Європейська Солідарність" Людмила Зубко. Ініціатива отримала назву "Безпечний Житомир".

Як повідомила Людмила Зубко на своїй офіційній сторінці у Facebook, мобільні медичні намети "Безпечного Житомира" є пересувними і працюватимуть по всьому місту. На прохання житомирян вона вказала на конкретні локації, на яких намети працюватимуть до неділі, 18 жовтня, включно. Адреси такі:

  • 2-ий Проїзд Польового майдану, 18 (фонтан)
  • Старий бульвар, 20 (парк Шодуара)
  • Київська, 76 (сквер)
  • Майдан Короленка, 5 (м-н Тетерів).

За словами Зубко, з понеділка, 19 жовтня, адреси зміняться і вона про це повідомить додатково. Проєкт "Безпечний Житомир" Людмила Зубко запустила спільно з проректоркою Житомирського медичного інституту Ольгою Горай.

Кожен із наметів обладнаний пульсоксиметром для вимірювання сатурації. Перед роботою із кожним новим відвідувачем пристрій дезінфікують.

"Ситуація з коронавірусом серйозна, кількість ліжок у лікарнях і можливостей для тестувань у лабораторіях зменшується. У наметах медичні працівники, зокрема, вимірюють житомирянам рівень кисню у крові (сатурацію). Це ефективний метод для того, щоб виявити хворобу на ранніх стадіях. Особливо важливо це для людей поважного віку. Пріоритетом зараз має бути турбота про людей", - написала Зубко.

Нагадаємо, від початку карантину весною цього року Людмила Зубко також ініціювала проєкт "Турбуємось про всіх" для допомоги людям поважного віку, допомагала забезпечувати медиків та лікарні засобами захисту та ліками. У травні Людмила Зубко ініціювала розробку протоколів безпеки для закладів бізнесу, цими документами скористався МОЗ. Влітку вона реалізувала проєкт "Безпечна школа" для захисту від інфекційних загроз школярів та вчителів.

У програмному документі Людмили Зубко "Маніфест успішного міста для людей" одним з основних пріоритетів вказана турбота про людей і безпека для людей, в тому числі інфекційна безпека в умовах пандемії коронавірусу

Пресслужба Людмили Зубко

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: Зубко вибори медико-профілактивний пункт сатурація  
Матеріали по темі