Влада

Житомирські екологи хочуть заборонити УТМР використовувати мисливський фонд через перешкоджання перевіркам

22 жовтня 2020, 10:48

На адресу Державної екологічної інспекції Поліського округу надійшло звернення від жителя с. Новий Завод Пулинського району Житомирської області щодо порушення вимог природоохоронного законодавства ТОВ «УТМР» в ході ведення мисливського господарства. На підставі звернення Державною екологічною інспекцією України надано погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Українського товариства мисливців і рибалок»(далі ТОВ «УТМР»).

Про це 22 жовтня інформує пресслужба екоінспекції.

«Керівником Державної екологічної інспекції Поліського округу підписано відповідні документи на проведення перевірки. Про позаплановий захід державними інспекторами було повідомлено бухгалтера товариства та власника товариства, так як директор не відповідав на телефонні дзвінки. У встановлені направленням терміни державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу спільно з спеціалістом з питань запобігання корупції здійснено виїзд на позапланову перевірку за місцем реєстрації товариства, але керівника на робочому місці не виявлено і знову ж на телефонні дзвінки не відповідав. Як результат державними інспекторами було викликано працівників поліції Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області з метою фіксування факту не допуску до перевірки. По прибуттю екіпажу поліції держінспекторами написано відповідну заяву», - йдеться у повідомленні.

Після цього працівниками Інспекції здійснено виїзд у місце здійснення господарської діяльності (с. Новий Завод, Пулинський район, Житомирська область) по приїзду виявлено, що на території господарства знаходився єгерський склад та єгерями було повідомлено про те, що їм нічого не відомо про даний захід. З метою фіксації факту не допуску Інспекторами знову ж викликано екіпаж поліції вже Пулинського ВП, Новоград–Волинського ВП ГУНП в Житомирській області. Дане товариство вже не вперше не допускає державних інспекторів до перевірок чим систематично порушуються вимоги статті 11 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

З метою притягнення винних посадових осіб до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, що передбачено ст. 188-5 КУпАП (Невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, радіаційної безпеки або охорону природних ресурсів) їх викликано до Інспекції.

За систематичний недопуск держінспекторів до перевірок, Інспекцією готуються матеріали щодо тимчасової заборони використання Державного мисливського фонду, який наданий товариству у користування.

Як повідомляв Житомир.info, у 2020 році екологи перевірили ТОВ «Українське товариство мисливців і рибалок» і виявили вольєр, в якому утримувались дикі тварини: олені, муфлони, лані: суд вирішив, що тварин треба конфіскувати, а директор УТМР має сплатити штраф, але в товаристві заявили, що будуть оскаржувати рішення суду.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екоінспекція перевірка УТМР еколог мисливці  
Матеріали по темі